2 Ağustos 2021 Pazartesi
201 ÇİFT DAHA EVLİLİK OKULU'NDAN SERTİFİKASINI ALDI

201 ÇİFT DAHA EVLİLİK OKULU'NDAN SERTİFİKASINI ALDI

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu eğitimlerine katılan evli ve yeni evlenen 201 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı.

Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile birlikte yürütülen projede amaç mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmak. Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen sertifika törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Kurum Müdürleri ve kursiyerler katıldı. Sertifika törenine katılan Uzman Psikolog Seyyid Şişman evli ve evlenecek olan çiftlere "Eş Olma Farkındalığı" üzerine konferans verdi.

EVLİLİĞİN 5 SIRRI VARDIR

Yaklaşık 10 yıldan bu yana "Evlilik Okulu Projesi"nin devam ettiğini anımsatan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Yaklaşık 10 yıldan bu yana başarı ile yürrüttüğümüz projemizden şu ana kadar 28.881 kişi faydalandı. Evlilik Okulu'na herkesin mutlaka katılması gerekiyor. Çünkü Evlilik insan hayatındaki en önemli dönüm noktalarından birisi. Eğer anlaşabildiğiniz bir eş bulabildiyseniz, dünyada cennet hayatını yaşıyorsunuz. Eğer eşinizle anlaşamıyorsanız dünyada cehennem hayatını yaşarsınız. Nikah kıyarken çiftlere her zaman evliliğin 5 sırrı var diye söylüyoruz. Bunlar sevgi, saygı, sabır, sadakat ve sorumluluk. Bu beş ana maddeye dikkat edersek, güzel bir evlilik yaşanacakcaktır." dedi.

BİR ÇİFT DAHA UMREYE GİDİYOR

Kura ile isimleri belirlenen Merve ve Murat Mermer çifti Umreye gidecekleri için oldukça mutlu ve heyecanlı olduklarını belirterek, kendilerine bu imkânı veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ettiler.

1.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz