20 Mayıs 2019 Pazartesi
"ATATÜRK, HAYATINI ÜLKESİNE ADAMIŞ BİR KAHRAMAN"

"ATATÜRK, HAYATINI ÜLKESİNE ADAMIŞ BİR KAHRAMAN"

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, hayatını ülkesine adamış kahraman bir devlet adamı olduğunu belirterek, vefatının 80. yılında da bir kez daha şükranla ve özlemle andıklarını söyledi.

GGC Başkanı Ay, 10 Kasım dolayısıyla yayınladığı mesajında, dünyanın en büyük liderlerinden birisi olan Atatürk'ün müthiş bir deha olduğunu belirterek, O'nun yerinin asla doldurulamayacağını ifade etti. Atatürk ve silah arkadaşlarının Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmak adına büyük sorumluluklar üstlendiğini belirten İbrahim Ay, Atatürk'ün bıraktığı mirası ilelebet sonsuza dek korumaya kararlı olduklarını vurguladı.

Yaşamını milletine adayan Atatürk'ü çok şey borçlu olduğumuzu belirten İbrahim Ay "Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşını kazanmamızı sağlayan ve Cumhuriyet'i kuran kadrolara karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Bu bilinçle bize Türkiye Cumhuriyeti gibi onurlu bir miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 80.yıldönümünde de, daha ilk günkü gibi hasretle anıyoruz. Büyük komutan ile birlikte çalışma ve silah arkadaşlarına da Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

9.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz