20 Nisan 2019 Cumartesi
Atay ve Taşdoğan mazbatasını aldı

Atay ve Taşdoğan mazbatasını aldı

24 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Gaziantep milletvekili seçilen Avukat Sermet Atay ve Dr. Muhittin Taşdoğan Adliye Sarayında düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

AK Parti ile yaptıkları 'Cumhur İttifakı' ile 24 Haziran seçimlerine giren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep'ten iki milletvekili çıkardı. MHP'den Gaziantep milletvekili olan Av. Sermet Atay ve Dr. Muhittin Taşdoğan Adliye binasında düzenlenen törenle mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı ile ilçe seçim Kurulları başkanlarının elinden alarak resmen milletvekili oldu.

Adliye Sarayında düzenlenen törene yoğun ilgi gösterildi. Milletvekili Sermet Atay’ın akraba, aile, arkadaş çok sayıda partili vatandaş ile 3. Sırada yer alan ancak seçimi çok az farkla kaybeden Avukat Ejder Demir de katıldı.

Milletvekilki Atay, Gaziantep MHP seçimlerinde kazanılan zaferin ardında kendisi kadar Av. Ejder Demir inde büyük katkısı olduğunu, Demir’in Gaziantep’in çok kıymetli ve değerli bir evladı olduğunu, bundan sonra ki süreçte de birlikte olacaklarına işaret etti.

NE SÖZ VERDİYSEK YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Gazetecilere mazbatasını aldıktan sonra kısa bir değerlendirme yapan MHP Milletvekili Sermet Atay, ''Halkımız doğruyu ve yanlışı görüyor. Bizim bundan sonraki hedefimiz Gaziantep halkına layık olmak, onlara verdiğimiz sözleri yerine getirmek. Her zaman haklının yanında yer alacağım’’ dedi.

‘’Doğru bildiğimiz her şeyi söyleyeceğiz onun için yanlış yapanlar korksunlar. Fincancı katırlarını ürküteceğiz diye sessiz kalmayacağız’’ diyen Sermet Atay, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Doğru bildiğimiz her şeyi Gaziantep halkı adına söyleyeceğiz. Hiçbir menfaat ve çıkar beklentimiz yok. İşimizi halk için ve Allah için yapacağız. Gaziantep’in sorunları olan eğitim, sağlık, spor, uyuşturucu, Suriyeli gibi sorunların takipçisi olacağız. Ne söz verdiysek Allah’ın izniyle yerine getirmeye çalışacağız. Ulaşılabilir bir milletvekili olacağız. Birilerinin değil bu halkın, Gazi şehrin Milletvekili olacağım. Halkımızın teveccühüne layık olmaya çalışacağız. Bizi seçtiklerine pişman olmayacaklar. Bizlere güvenir oy veren, meclise taşıyan Teşekkürler Gaziantep, teşekkürler Gazişehir halkı. Allah razı olsun. Allah’ın izniyle sizleri mahcup etmeyeceğim.’’

Halkın iradesi tecelli ettiğini, seçimin kazananı Cumhur İttifakı olduğunu, beklenen kriz ortamına yer verilmediğini anlatan Sermet Atay, şunları kaydetti:

‘’Ülkücü irade manipülasyonlara rağmen dik duruşundan vazgeçmemiş anket şirketlerinin her zaman yaptığı yıldırma operasyonlarına kulak vermemiş, bildiğinden vazgeçmemiş davası uğruna emek vermiştir. Bizler bu ülküye ömürlerimizi adamış insanlarız. Bu kutlu yolda bizleri yalnız bırakmayan dava arkadaşlarımız var olsunlar!

28.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz