10 Temmuz 2020 Cuma
Avrupa Şampiyonluk Kupası Gaziantep Polisgücü’nün

Avrupa Şampiyonluk Kupası Gaziantep Polisgücü’nün

Gaziantep Polisgücü Spor Erkek Hokey Takımı 2020 İngiliz takımını adeta bozguna uğratarak maçı 6-4’lük skorla kazandı. Bu galibiyetle Türkiye Avrupa’nın en yüksek liği olan EuroHockey Indoor Club Cup’a yükseldi.

Sevincini sporcularla paylaşan Başkan Mehmet Kaplan “Ülkemiz Avrupa’nın en üst ligi olan EuroHockey Indoor Club Cup’a yükseldi. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Gaziantep’in ev sahipliği yaptığı Alanya’da gerçekleştirilen Eurohockey Indoor Club Trophy 2020’de finalde İngiltere’nin East Grinstead takımıyla karşılaşan Gaziantep Polisgücü Spor Erkek Hokey Takımı İngiliz takımını adeta bozguna uğratarak maçı 6-4’lük skorla kazandı. Avrupa Trophy Şampiyonluk Kupasını Türkiye’ye kazandıran Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü aynı zamanda Türkiye’nin Avrupa’da en üst hokey liği olan EuroHockey Indoor Club Cup’a yükselmesini sağladı. Çekişmeli geçen maçın galibi 6-4’lük skorla Gaziantep Polisgücü olurken Türkiye final maçına adeta kilitlendi. Maç sonrası bir değerlendirme yapan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan “Türkiye bu kupayı hak etti. Gaziantep bu kupayı hak etti. Çok mutluyuz. Ülkemize bir kupa kazandırırken Türkiye’nin bir üst lige yükselmesine de vesile olduk. Güçlü rakiplerle mücadele ettik ama namağlup unvanla şampiyon oldu. Emeği geçen teknik heyetimize sporcularımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizleri Türkiye’nin dört bir yanında yalnız bırakmayan, telefonla ve sosyal medya üzerinden sevincimize ortak olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İNANDIK KAZANDIK TÜRKİYE’YE HAYIRLI OLSUN

Sahaya kazanmak için çıktıklarını ve sporcularına güvendiğini ifade eden Baş Antrenör Yusuf Kasım “Takımımız Avrupa’nın en güçlü takımlarıyla karşılaştı. Finalde İngiltere’nin East Grinstead Takımını da yenilgiye uğratarak Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 Şampiyonu olduk. Burada elde ettiğimiz şampiyonluğun yanı sıra Türkiye Avrupa’nın en üst hokey ligi olan EuroHockey Indoor Club Cup’a ligine yükseldi. Bunu başarmak kolay olmadı. Sporcularımız yüreklerini sahaya koyarak oynadı. Yenilgisiz bir şampiyonayı bitirmek çok büyük bir mutluluk. Bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Kulüp Başkanımız Mehmet Kaplan olmak üzere Gaziantep Polisgücü ailesine ve sporcularıma teşekkür ediyorum. Ülkemiz için hayırlı olsun ”dedi. Yusuf Kasım’ın baş antrenörlüğünü yaptığı, Mustafa Karalar ve Ayşe Kasım’ın antrenörlüğünü sürdürdüğü Avrupa Şampiyonu Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Erkek Hokey Takımında kaptan Yusuf Yaşar, Ali Akın Özkılıç, Yaghoub Bahramı, Furkan

16.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz