6 Haziran 2020 Cumartesi
Bahçeşehir Koleji’nde Etkinlik

Bahçeşehir Koleji’nde Etkinlik

Gaziantep Bahçeşehir Koleji, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde, Bahçeşehir Ailesine katılacak olan velilerini, öğrencileri ile birlikte, robotik kodlama etkinliği kapsamında okulunda ağırladı.

Gelen velilere robotik kodlama laboratuvarında Okul Müdürü Sayın Şeyma Tanrıöver tarafından hoşgeldiniz konuşması yapıldı, akabinde robotik kodlama öğretmeni eşliğinde, sunum üzerinden teorik kısmı anlatıldıktan sonra öğrenciler, lego setlerini kullanarak robotlar üzerinden aktiviteler gerçekleştirdiler.

Tanrıöver, “Bahçeşehir Okullarında öğrenciler, daha çok üniversitelerde rastlanan robotik çalışmalarına ilkokulda başlar, ortaokul ve lisede devam eder. Robotik çalışmalarında MIT üniversitesi ve legoGroup tarafından geliştirilmiş “PicoCricket” ve “LEGO® MINDSTORMS® NXT” robotik setleri kullanılır. Öğrenciler lego setlerini kullanarak özgün tasarımlar üretir, dişlileri, basit makine mekanizmalarını öğrenir, hazırladıkları mekanizmaları sensörler ve motor kullanarak nasıl çalıştırabileceklerini uygulamalı olarak keşfederler.

Robotik çalışmaları ile öğrencilerin teknoloji kullanımı, tasarım, fen bilgisi ve matematiksel işlemler konularında beceri kazanmaları amaçlanır. Bahçeşehir Okulları, Robotik çalışmaları yaparken öğrencilerin kendilerini bir bilim insanı, bir mühendis ya da bir tasarımcı gibi hissetmesini ve zamanla günlük yaşamdaki sorunları incelemek, bu sorunlara çözüm bulmak konusunda kendilerine daha fazla güven duymasını sağlamayı hedeflemektedir” dedi.

19.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz