19 Eylül 2020 Cumartesi
Bahçeşehir’de yapay zeka dönemi

Bahçeşehir’de yapay zeka dönemi

Yapay zeka tabanlı kişiye özgü dijital öğrenme platformu "Metodbox"ı geliştiren Bahçeşehir Koleji, uygulamayı tüm öğrenci ve öğretmenlerinin kullanımına sundu.

Bahçeşehir Üniversitesi'nde gerçekleştirilen tanıtımda, BUEK başkanı Sn. Enver Yücel açılış konuşmasında ‘Metodbox, Bahçeşehir Koleji’nin “sürdürebilirlik” ilkesinin bir uzantısıdır. Yıllardır uyguladığımız Kişiye Özgü Öğretim Modeli’ni (KÖM) dijital çağa taşıyan bir uygulamadır.’ sözlerine yer verdi.

Yücel, titizlikle hazırlanan "Metodbox"ın, öğrencilerin eğitim hayatlarının başından itibaren bireysel gelişimlerini takip edeceğini belirterek, şunları belirtti; "Metodbox, çocukların gelecekteki eğitim hayatları hakkında istatistiksel veriler toplayarak raporlama yapmamızı sağlayacak. Elde etmiş olduğumuz bu veriler sayesinde öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca yönlendirmelerde bulunabileceğiz. Ayrıca, velilerimiz de çocuklarının gelişimini, seviyesini ve derslerindeki durumlarını kolayca takip edecekler”

Kişiye özgü öğretim modeli, robotik kodlama, STEM, Master 6 programları ile Türkiye'de eğitimde gelişimin öncülüğünü yapan Bahçeşehir Koleji, yapay zeka okuryazarlığı eğitimiyle de sektörde öncülük etmeye devam ediyor.

18.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz