28 Mart 2020 Cumartesi
Belkıs Yağ'dan başarılı bir fuar daha

Belkıs Yağ'dan başarılı bir fuar daha

Belkıs Yağ, Dünyanın gıda sektöründeki en önemli fuarlarından biri olan Dubai Gulgood 2020'ye katıldı. Belkıs Yağ'ın yeni ürünleri fuara katılan sektör profesyonellerinden tam puan aldı.

BELKIS YAĞ'DAN İKİ YENİ ÜRÜN

Belkıs Yağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özyurt, 1998 yılından bu yana sektörde yer aldıklarını belirterek, araştırma-geliştirme ve fuarlara büyük önem verdiklerini ifade etti. Gulfood gibi sektörün nabzının tutulduğu fuarlara düzenli olarak katıldıklarını ifade eden Belkıs Yağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özyurt, "Belkıs Yağ olarak rafine ayçiçek yağı, rafine pamuk yağı ve endüstriyel margarin üretimine ilave olarak bu yıl rafine mısır yağı ve zeytin yağı üretimine de başladık. Üretimimizin yüzde 70'ini yurt dışına ihraç ediyoruz. İhracatımızın artışında ve yeni pazarlara ulaşmada fuarların çok faydasını görüyoruz" diye konuştu.

STANDIMIZ İLGİ ODAĞI OLDU

Belkıs Yağ'ın fuardaki standının ilgi odağı olduğuna dikkat çeken Özyurt, "Gulfood 2020'de dünyanın dört bir tarafından gelen sektör temsilcilerimizi standımızda ağırladık. Gıda sektörünün dünyadaki en büyük buluşmalarından biri olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenen fuardaki standımızda sergilediğimiz ürünler sektör temsilcilerinin büyük beğenisini topladı. Bir taraftan mevcut müşterilerimizle olan iş ilişkilerimizi güçlendirirken, yeni iş bağlantılarımız da oldu. Bu anlamda Dubai Gulfood 2020 fuarının firmamız açısından son derece başarılı geçtiğini söyleyebiliriz" şeklinde açıklamada bulundu.

YENİ PAZAR ARAYIŞLARIMIZ SÜRÜYOR

Özyurt, şöyle devam etti: "Firma olarak sektörümüzle ilgili yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek, tüketicinin talep ve beklentilerine uygun üretim yapmanın mücadelesini veriyoruz. Daha güçlü bir Türkiye için daha güçlü bir ekonomi gerekiyor. Bu anlamda bizler daha fazla yatırım, üretim, istihdam ve ihracat için çaba gösteriyoruz. Yurt dışında yeni pazarların bulunması dolayısıyla da ihracatın artırılması ile ekonomik gelişme hızlanacak, vatandaşımızın refah düzeyi artacaktır. Belkıs Yağ, bir taraftan kendi markamızı güçlendirirken, diğer taraftan da üretim, istihdam ve ihracatımızla ülke ekonomisine yaptığımız katkıyı artırmak en temel amacımızdır."

20.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz