7 Haziran 2023 Çarşamba
BÜYÜKŞEHİR’DEN NOSTALJİK ARABALI SİNEMA GÜNLERİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN NOSTALJİK ARABALI SİNEMA GÜNLERİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni tip Corona Virüs (COVID-19) Salgını’nda girilen kontrollü normalleşme süreciyle birlikte kültür sanat etkinliklerine başlıyor.

Bu kapsamda Oğuzeli Kavşağı’nda bulunan Hitit Kültür Kapısı ve Alleben Göleti’nde ücretsiz “Arabalı Sinema Günleri” düzenleyecek. 03 Temmuz ile 08 Temmuz tarihleri arasında sosyal mesafe kurallarına uygun yapılacak etkinlikle Gazi şehirliler nostalji yaşayacak.

Büyükşehir Belediyesi Corona Salgını sonrası ülke genelinde girilen kontrollü normalleşme sürecinde kültür sanat etkinliklerine sosyal mesafe ve hijyen gözeterek yeniden başlıyor. Bu doğrultuda büyükşehir, düzenleyeceği “Arabalı Sinema Günleri” hem vatandaşları eski günlere götürecek hem de araba içlerinde dahil sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyum sağlanacak. https://arabalisinema.gaziantep.bel.tr internet adresinden rezervasyonun yapılacağı etkinlikte Hitit Kültür Kapısı’nda 03 Temmuz’da Aşk Tesadüfleri Sever, 04 Temmuz’da Selvi Boylum Al Yazmalım, 05 Temmuz’da ise Sarıkamış Çocukları filmleri sinemaseverlerle buluşacak. Alleben Göleti 1 Nolu otoparkında ise 06 Temmuz’da 7’nci Koğuştaki Mucize, 07 Temmuz’da Anadolu Kartalları, 08 Temmuz’da Bayi Toplantısı’nın gösterimi yapılacak. Gazi şehirliler alandaki dev ekrandan filmi izlerken, arabanın radyosundan verilen frekansla sesini dinleyebilecek.

Arabalı Sinema Günleri’nde belli başlı kurallar ön plana çıkıyor. Rezervasyonla yapılan etkinlikte binek araçlarla katılım şart koşulurken, minibüs, kamyonet tarzı araçlar görüşü engelleyeceği için alana alınmayacak. Etkinlik alanında maske takımı zorunlu iken araçlarda en fazla 3 kişi olması gerekiyor. Alanda Arabalardan çıkılmayacak, film arası verilmeyecek. Büyükşehir Belediyesi, etkinliğe katılanlara ikram servisinde bulunacak.

 

28.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz