11 Ağustos 2020 Salı
Çeliktürk,  mühendisler gününü kutladı

Çeliktürk, mühendisler gününü kutladı

Gaziantep İnşaat mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk 19 Aralık Mühendisler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında İnşaat mühendisliğinin, uluslararası literatürde 'medeniyet mühendisliği' olarak geçtiğini, mühendislerin pek çoğunun ülkenin gelişimi, mesleğin ilerlemesi anlamında yetki ve sorumluluk yüklendiğini ifade etti.

Gökhan Çeliktürk Tüm Mühendis ve Mimarlar Odasının 19 Aralık 1954 yılında kurulması dolayısıyla bu günün "Birlik ve mesleki Dayanışma Günü" olarak kutlandığına dikkat çeken İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk bir mesaj yayınladı. Çeliktürk mesajında şöyle dedi "İnşaat mühendisliği kurucu mühendislik alanlarının başında gelmektedir. Bu bağlamda evrensel bir meslektir. Bize verilen mühendislik unvanına layık olmaya, onun bize sağladığı yetki ve sorumluluğu bilerek, hangi şartlar altında olursa olsun onları ancak iyiye kullanmaya, yurdumuza ve insanlığa yararlı olmaya yemin ederek bu mesleğe başladık. İnşaat mühendisliği, insanların ihtiyaç duyduğu her yapıyı farklı malzeme ve tasarımlarla bir araya getirip düşünceyi eyleme dönüştüren bir meslektir. Aynı zamanda inşaat mühendisleri de bir medeniyet kurucusu ve geliştiricisidirler. İnşaat mühendisliği, insanların ihtiyaç duyduğu her yapıyı farklı malzeme ve tasarımlarla bir araya getirip düşünceyi eyleme dönüştüren bir meslektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm meslektaşlarımın Mühendisler gününü kutlarım"

19.12.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz