20 Nisan 2019 Cumartesi
CHP’den Bakan Soylu’ya tepki

CHP’den Bakan Soylu’ya tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim 'CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin' diye" şeklinde açıklamasına 81 ilde eş zamanlı düzenlediği basın açıklamasıyla tepki gösterdi. CHP Gaziantep İl Başkan Vekili Av. Berkay Uçar da konu ile ilgili il binasında basın açıklaması yaptı.

 

İl Binasında yapılan basın toplantısına CHP Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan’ın yanı sıra yöneticiler ve çok sayıda partilide katıldı.

Başkan Vekili Berkay Uçar açılmasında şu ifadelere yer verdi. “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Valilere, CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır.

Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.

Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükûnet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

29.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz