28 Mayıs 2020 Perşembe
DR. FIRAT, SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ'NDE

DR. FIRAT, SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ'NDE

SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde Nöroloji Uzmanı Dr. Yasemin Ekmekyapar Fırat, hasta kabulüne başladı.

Uzm. Dr. Yasemin Ekmekyapar Fırat, 1986 yılında Palu'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladı. Birincilik ile girdiği İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2011 yılında mezun oldu. Aynı yıl Malatya'nın Darende İlçesi'nde pratisyen hekim olarak devlet hizmet yükümlülüğü görevine başladı.

2012-2016 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Nöroloji Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamladı. Devlet hizmeti yükümlülüğünü Ocak 2017 - Ağustos 2018 tarihleri arasında Kahramanmaraş Afşin Devlet Hastanesi'nde tamamladı. Eylül 2018 - Mayıs 2019 tarihleri arasında özel bir sağlık kuruluşunda hizmet verdi. Türk Nöroloji Derneği ile Gaziantep Tabipler Odası'na üyelikleri bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk annesi olan Dr. Fırat, Haziran 2019 tarihi itibariyle SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde Nöroloji Uzmanı olarak hasta kabul etmeye başlamıştır.

NÖROLOJİ POLİKLİNİĞİ

Halen Prof. Dr. Münife Neyal ve Uzm. Dr. Gönül Çakmak'ın hasta kabul ettiği SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Hastanesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Nöroloji Polikliniği, tüm nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisi için gerekli bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans, elektroensefalografi (EEG), elektromiyografi (EMG) ve kan tetkiklerinin yapılabildiği bir birimdir.

Tanı ve tedavisi yapılabilen hastalıklar şunlardır.

 1. Beyin damar hastalıkları:
 2. A) Beyin damar tıkanıklıkları,
 3. B) Beyin kanamaları.
 4. Epilepsi (sara) hastalıkları.
 5. Baş ağrıları (migren, stres kaynaklı, beyin dokusu hastalıklarına bağlı).
 6. Bel – boyun ağrısı.
 7. Yüz veya başın değişik bölgelerinde ortaya çıkan nevraljik ağrı.
 8. Hareket bozuklukları: Parkinson hastalığı, distoniler, diskineziler.
 9. Beyin ve omurilik hücrelerinin yıkımı ile ilgili hastalıklar: Bunamalar (damar hastalıklarına bağlı, Alzeimer tipi, vb.), ALS.
 10. Beyin ve omurilikte miyelin yıkımı ile giden hastalıklar: Multipl skleroz, akut demiyalinizan ansefalomiyelit, transvers myelit.
 11. Kas hastalıkları, sinir – kas kavşağı hastalıkları (myestenia gravis, vb.).
 12. Merkezi sinir sisteminin yapısı ile ilgili hastalıklar.
 13. Vücudun çevresel sinirlerinin hastalıkları: Nöropatiler; İlaç zehirlenmelerine bağlı, şeker benzeri metabolik hastalıklara bağlı, immun kökenli, vb.
 14. Baş dönmesine yol açan hastalıklar.
 15. Bilinci bozan hastalıklar.

 

19.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz