24 Nisan 2019 Çarşamba
EĞİTİM BİLİMCİ DR. ÖZGÜR BOLAT UYGAR KOLEJİNDE

EĞİTİM BİLİMCİ DR. ÖZGÜR BOLAT UYGAR KOLEJİNDE

Öğretmenlerine, öğrencilerine, velilerine düzenlediği eğitim ve seminerler ile her konuda bilgi edinmelerine destek olan Uygar Koleji bu kez eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat’ı ağırladı.

Uygar Koleji öğretmenleri ve velilerinin katılımı ile gerçekleşen seminerde doğru mutluluğun ve başarının psikolojik boyutu ele alınarak doğru çocuk yetiştirmenin püf noktaları katılımcılar ile paylaşıldı. Eğitim ve çocuk yetiştirme konularında doğru bilinen yanlışlar hakkında katılımcılara bilgi veren Dr. Özgür Bolat, ben sadece ben olduğum için değerliyim diyen ve koşulsuz sevgi gören çocukların mutlu olacağını dile getirdi. Çocuklara fark edilmeden söylenen aşağılama ifadelerinin çocuğa toplum içinde kabul görmeme duygusu yaşatacağına ve bu sebeple ileride çocuğun mutlu olamayacağını söyledi. Bunlar ile birlikte anne ve babanın kabullenici olduğunda çocuğun performansının artacağını dile getiren Dr. Özgür Bolat, “Enne ve baba yargılayıcı olduğu takdirde çocuğun performansı kesinlikle düşer. Çocuklarınızı kesinlikle kimse ile kıyaslamayın. Sizin veya çocuğunuzun mutluluğu dış kaynaklara bağlı ise başarılı olduğu sürece mutlu olursunuz.” diye konuştu.

Seminer sonunda velilerin ve öğretmenlerinin sorularını cevaplayan Dr. Özgür Bolat’ın düzenlemiş olduğu ‘Mutlu ve Başarılı Bir Çocuk Nasıl Yetiştirilir?’ adlı seminere ilgi yoğundu.

16.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz