28 Kasım 2023 Salı
Empati Derneği’nden eğitime bir destek daha

Empati Derneği’nden eğitime bir destek daha

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği, Şehitkamil Empati İlkokulu ve Şahinbey Empati İlkokulu’nun ardından Şehitkamil Empati Ortaokulu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda ‘Cumhuriyetin 100’üncü Yılında 100 Hayırsever’ kampanyası kapsamında Empati Derneği ve Gaziantep Valiliği arasında yapılan protokol kapsamında Şehitkamil İlçesi, Batıkent Mahallesi’nde bulunan 24 derslikli ‘Şehitkamil Empati Ortaokulu’ eğitim hayatına başladı. Okulun açılış törenine protokolün kıymetli üyeleri, sınıf bağışı yaparak eğitim fonuna katkı sağlayan hayırseverler, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin yönetim kurulu ve üyeleri, çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde Yönetim Kurulu Başkanı Ceren Uğurluer, ‘Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılında Atamızın ışığında yürüyecek Cumhuriyet Çocuklarına destek olmaktan büyük onur duyuyoruz. 13 Şubat 2009’dan bu yana toplumda fayda yaratmak adına eğitim, sosyal sorumluluk ve kültürel alanlarda Gaziantep kentine değer kazandırmaya devam eden derneğimiz hiç yorulmadan çalışıyor ve çalışmaya da devam edecek.

Zor günlerin ardından umut olmak, çocukların akranları ile eş koşullarda eğitim almasını sağlamak en büyük önceliğimiz. Ailemize yeni katılan Şehitkamil Empati Ortaokulu’nun değerli idarecileri, öğretmenleri, velileri ve kıymetli öğrencilerimizle çok büyük başarılara imza atacağımızdan şüphemiz yok. Bu projemizde her zaman bizlere güvenen, yapabileceklerimize inanç duyan değerli bağışçılarımıza çok teşekkür ederiz’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Empati Derneği, Ekim ayı içerisinde Nurdağı’nın deprem sonrası yapılan ilk kalıcı ilkokul ve ortaokulun da açılışını gerçekleştirecek.

14.09.2023 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz