16 Haziran 2019 Pazar
EVLİLİK OKULU'NDAN 90 ÇİFT DAHA SERTİFİKALARINI ALDI

EVLİLİK OKULU'NDAN 90 ÇİFT DAHA SERTİFİKALARINI ALDI

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu'ndaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 90 çift düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı.

Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile bilirlikte yürütülen projede amaç mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmak.

Şahinbey Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen sertifika törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, başkan yardımcıları kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.

NİKAH KIYMA REKORU BİZDE

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulu'nu önemsediğini ve 2009 yılında başlatılan projenin patentinin Şahinbey Belediyesi'nde olduğuna dikkati çekerek, "Bu yıl ki evlilik rakamlarına baktığımda Şehitkâmil Belediyemiz 5.466 çiftin, Esenyurt Belediyemiz 4.613 çiftin, Bağcılar Belediyemiz 5.300 çiftin, Küçükçekmece Belediyemiz 5.539 çiftin, Seyhan Belediyemiz, 5000 çiftin, Osamangazi Belediyemiz 6.150 çiftin, Çankaya Belediyemiz ise 5.500 çiftin nikâhını kıymış. Şahinbey Belediyemiz ise 6.890 çiftin nikâhını kıyarak Türkiye'de en fazla nikâh kıyan belediye olarak birinci olmuşuz. Rekoru kaybetmememiz için daha fazla nikâh kıymalıyız. Evlilik çok önemli bir müessese. Peygamber Efendimiz (sav)'de sünneti. Şayet evimiz sünnete uygun bir ev ise hem dünyamızı hem ahiretimizi kazanmış oluruz. Ama evde huzur olmaz ise hem dünya hayatınızı hem de ahiret hayatınızı kaybedersiniz. Bu nedenle biz Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik ve 'Evlilik Okulu' projesini başlattık ve bu güne kadar 20.000'in üzerinde kişiye eğitim verdik" dedi.

Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, evlilik okuluna katılan çiftlere evliliği önemi ile ilgili bilgiler verdi.

Şahinbey Belediyesi'nin 2011 yılında başlattığı Evlilik Okulu ve aile içi eğitim projesinden bu güne kadar 22.012 kişi faydalandı.

1.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz