19 Şubat 2020 Çarşamba
Fadıloğlu öğrencilerle buluştu

Fadıloğlu öğrencilerle buluştu

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi Vehbi Dinçerler Fen Lisesi’nde düzenlenen “Kariyer Günleri” programına katıldı.

Başkan Fadıloğlu, hayat tecrübelerinden örnekler sunarak, öğrencilere gelecekteki kariyerleriyle ilgili bazı tavsiyeler verdi. 

İlçe genelinde eğitim gören öğrencilerle her fırsatta bir araya gelen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, son olarak Şehitkamil Belediyesi Vehbi Dinçerler Fen Lisesi tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” programında öğrencilerle buluştu. Programa; Başkan Rıdvan Fadıloğlu, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Müdürü Ekrem Kirik, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Başkan Fadıloğlu, öğrencilere kariyer planlamalarını en iyi şekilde yapmaları tavsiyelerde bulundu.

BAŞARININ SIRRI, YAPTIĞIN İŞİ SEVECEKSİN, DİĞERLERİNDEN FARKLI OLACAKSIN

Programa konuşmacı olarak katılan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, ilk olarak hayat tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. Öğrencilere kendi hayatından kesitler anlatarak öğüt veren Başkan Fadıloğlu, şöyle konuştu:

“Bugün burada sizlerle beraber olmak bana enerji verdi. Böylesine anlamlı bir etkinliğin düzenlenmesinden dolayı çok mutluyum. Yoğun bir tempoyla çalışıyorsunuz. İzlemiş olduğunuz slaytta da dikkat ederseniz, yapılan işlerin gerisinde mutlaka akademik başarının mutlak suretle olması lazım. Ama faaliyetlerin neredeyse yüzde 100’ü sosyal faaliyetler. Bizlerde akademik başarı için çalışırken, sosyal yönümüzü geliştirmezsek, insana dokunmazsak, yapmış olduğumuz iş havada kalacaktır. En çok dikkat etmemiz gereken bu akademik eğitimin insan hayatını nasıl kolaylaştıracak, insanı yaşam kalitesini nasıl arttıracak, buna gayret göstermemiz lazım. Başarının sırrı, yaptığın işi seveceksin, diğerlerinden farklı olacaksın ve her zaman hazır olacaksın. Kendi çocuklarımda da dikkat ettiğim karnenin eğitim başarısından çok, sosyal ve başarısına önem verdim. Burada annelerimiz, babalarımız, bizleri yetiştirmek için yemiyorlar, içmiyorlar bizim için fedakarlık yapıyorlar. Ama bizler belli bir yaşa geldiğimiz zaman ondan sonra hayat bizim hayatımız diyoruz ve onlar ne karışır diyoruz. Arkadaşlar döngüyü tamamlamadığımız takdirde, başarılı olmamız mümkün değil. Sadece akademik başarıyla bir yere ulaşmak mümkün değildir, sosyal başarıya da önem vermeniz gerekiyor. En başarılı inşaat mühendisi, en başarılı doktor olabilirsiniz ama iyi insan olabilmek adına neler yapabiliriz buna dikkat etmemiz gerekiyor. Nasıl vücudumuzun yalnızca bir kolu büyüse veya bir bacağı büyüse ve bu şekilde dengesiz bir şekilde büyüyeceksek, insan olarak ta akademik başarımızın yanında sosyal hayatın içerisinde başarılı olma zorunluluğumuz var. Huzurlu bir yaşam elde edebilmek adına mutlak suretle iş hayatında başarılı olduğunuz kadar, yaşantımınız üçte birini işe ayırdığınız gibi, üçte birini aile hayatınıza, diğer üçte birini de sosyal hayatınıza ayırma zorunluluğunuz var” dedi.

Programın ardından Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Müdürü Ekrem Kirik tarafından Başkan Rıdvan Fadıloğlu’na çiçek takdiminde bulunuldu, Başkan Fadıloğlu, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

4.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz