20 Temmuz 2019 Cumartesi
GTB’den üyelerine nefes kredisi çağrısı

GTB’den üyelerine nefes kredisi çağrısı

TOBB Nefes Kredisiyle, Türkiye genelinde 80 bin KOBİ’ye düşük faiz ve bir yıl vade ile 5 milyar lira tutarında kredi olanağı sunulduğunu belirten Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, tüm üyelerini bu olanaktan faydalanmaya davet etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ziraat Bankası ve Denizbank arasında imzalanan TOBB Nefes Kredisi' protokolünün hayata kazandırıldığını kaydeden Tiryakioğlu, reel sektör ve finans sektörünün el ele vererek hazırladığı nefes kredisinin yüksek faizden bunalan Kobilere özellikle bu dönemde can suyu olacağını söyledi.

Tiryakioğlu, “Bu projeye yönelik Başbakanımızın talimatlarıyla hazine destekli KGF kefaleti devreye girdi. TOBB öncülüğünde 365 oda ve borsanın kaynaklarını birleştirmesiyle oluşturulan TOBB nefes kredisinden üyelerimiz yıllık yüzde 9,90 faiz ve 12 ay vade ile faydalanabilecekler” dedi.

Kredi imkânlarından faydalanmak isteyen Gaziantep Ticaret Borsası üyelerinin başvuru için öncelikle borsadan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesi alması gerektiğini aktaran Tiryakioğlu, daha sonra üyelerin anlaşmalı bankalara istenilen evraklarla birlikte müracaat edebileceklerini ifade etti.

Tiryakioğlu, ayrıca üyeleri için kullandırılacak kredi üst limitinin ise 100 bin TL olduğunu sözlerine ekledi.

14.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz