24 Nisan 2019 Çarşamba
GTO’dan kan bağışı kampanyası

GTO’dan kan bağışı kampanyası

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Gaziantep’e Gazilik unvanı verilişinin 96.yıldönümünde kan bağışı kampanyası düzenliyor.

 

GTO, son dönemde yaşanan terör olayları, Fırat Kalkanı Operasyonu ve kış koşulları nedeniyle kan stoğu azalan Kızılay’a destek olmak amacıyla 8 Şubat Gaziantep’e Gazilik unvanı verilişinin 96. yıldönümünde kan bağışı kampanyası düzenliyor.

GTO Hizmet Binasında gerçekleştirilecek kampanyayla ilgili açıklama yapan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu şunları söyledi:

“Ülkemizde son dönemde yaşanan üzücü terör olayları ve sınırımızda devam eden Fırat Kalkanı operasyonu Kızılay kan stoklarında azalmaya neden olmuştur. Bu gelişmelere ağır kış koşulları da eklenince durum daha da zor bir hal almıştır. Bu bağlamda Gaziantep Ticaret Odası olarak, 96 yıl önce kurtuluş mücadelesinde vatan toprağı için canını feda etmekten çekinmeyenlerin torunlarını, “Canıyla tarih yazanların torunları, kanıyla hayat kurtarıyor” sloganı ile başlattığımız kan bağışı kampanyasına destek olmaya çağırıyoruz. Başta GTO üyeleri olmak üzere tüm Gazianteplileri şehrimize Gazilik unvanı verilişinin 96.yıldönümü olan 8 Şubat 2017 Çarşamba günü 09.30-17.30 saatleri arasında Odamıza kan vermeye bekliyoruz.”

2.02.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz