19 Şubat 2020 Çarşamba
Güneydoğu Enerji Forumu başlıyor

Güneydoğu Enerji Forumu başlıyor

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İslim Arıkan, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ile birlikte düzenledikleri Güneydoğu Enerji Formu hakkında bilgi verdi.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İslim Arıkan, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ile birlikte düzenledikleri Güneydoğu Enerji Formu hakkında bilgi verdi.

25 Kasım 2017 Cumartesi günü Gaziantep Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenleyecekleri “Güneydoğu Enerji Forumu 2017’yi anlatan Arıkan, şöyle konuştu:

“Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası ve Gaziantep Sanayi Odasının da destek verdiği, bu yıl 6.sı düzenlenecek Güneydoğu Enerji Forumu 2017‘ de Ülkemiz ve Bölgemizde Enerji alanındaki politikalar, yatırımlar, sorunlar ve çözüm önerileri, yapılarda enerji verimliliği özellikle Bölgemizi yakından ilgilendiren Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Gaziantep Ulaşımında Elektrik Enerjisi Kullanımı değerlendirilecektir.

Forum’un Enerji Politikaları başlıklı ilk oturumunda; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can ve MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat’ın konuşmaları,

Yapılarda Enerji Verimliliği başlıklı 2. Oturumda; Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Arayıcı, İTÜ Enerji Enstitüsü Planlama ve Yönetimi Ana Bilim dalı başkanı Prof. Dr. Sermin Onaygil’in konuşmaları olacak.

Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Mümkün Müdür? başlıklı 3. Oturumda ise, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Bülent Akınoğlu, Türkiye Elektrik İletişim A.Ş Yük Tevzi Daire Başkanı Zafer Kamiloğlu ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Teknik Uzmanı Fırat öncin’in konuşmaları yer alacak.

Gaziantep Ulaşımında Elektrik Enerjisi Kullanımı başlıklı oturumunda ise; Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Enerji Komisyonu Başkanı Nahit Eser ve Şehir Yüksek Plancısı Erhan Öncü’nün konuşmalarına yer verilecektir. 25 Kasım 2017 tarihinde Gaziantep Ticaret Odası Konferans Salonu’nda düzenlenecek Güneydoğu Enerji Forumuna Tüm Üyelerimizi, sektörle ilgili tüm Kurum ve Kuruluşları, sanayicilerimizi, ilgili teknik elemanları, enerji sektörü ile ilgili araştırma, uygulama ve gelecekteki gelişmeleri paylaşmak isteyen konuya duyarlı herkesi, forumumuza davet ediyoruz.”

22.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz