19 Nisan 2019 Cuma
"Her türlü dayatmanın karşısında olacağız"

"Her türlü dayatmanın karşısında olacağız"

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, Gezi'de, 17-25 Aralık'ta ve 15 Temmuz'da istediklerini başaramayanların şimdi ekonomik yaptırımlarla Türkiye'ye diz çöktürmek istediklerini ancak yine başaramayacaklarını söyledi.

Başkan Arayıcı, Türk milletinin birlik ve beraberliğini koruduğu müddetçe, her türlü sorunu çözebileceğini belirterek, "Bu sıkıntılı süreçten güçlenerek çıkacağız" dedi. Arayıcı, "Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak bu süreçte milletimizin, devletimizin yanındayız. Ülkemiz bu kuşatma çalışmalarına ve yaptırım adı verilen kirli oyunlara boyun eğmeyecek, bu süreci de atlatacaktır. Bu anlamda açıklanan ekonomi politikasını destekliyoruz. Ekonomi yönetiminde en önemli husus kararlılık ve sürdürülebilirliktir. Ve açıklanan yol haritasında bunu görüyoruz. Bu sebeple başarılı olacağına olan inancımız tamdır" diye konuştu.

Arayıcı, şöyle devam etti: "Türkiye olarak sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Yaşadığımız bu sıkıntılı sürecin, ekonominin gerçekleri ile bankacılık ve kur sistemiyle bir ilişkisi olmadığı açıktır. Tamamen spekülatif hareketlerin sonucudur. Elbette yaşadığımız bu sürecin etkileri olacaktır. Milletçe yapacağımız fedakarlıkla bunun da üstesinden geleceğimize inanıyorum. Türkiye eski Türkiye değil. Egemenliğimize müdahale niteliğindeki her türlü dayatmanın karşısında olacağız. Karşılarında el pençe divan duranlara, her istediklerini yaptırdıkları yönetimlere alışan ABD, artık Türkiye’nin eski Türkiye olmadığının farkına varmalıdır. Dünya ABD’den ibaret değildir. ABD, müttefik olarak gördüğü Türkiye’nin gerçek müttefiki ise, buna göre hareket etmelidir."

14.08.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz