20 Temmuz 2019 Cumartesi
HKÜ'de Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi düzenlenecek

HKÜ'de Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi düzenlenecek

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Hemşirelik Bölümü tarafından, geçtiğimiz yıl ikincisi İzmir’de yapılan 3. Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi, 5-7 Nisan’da Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

Katılımın ve bilimsel içeriğin yoğun olması beklenen kongre bu yıl, “Yoğun Bakım Hemşireliği Fark Oluşturur” teması ile gerçekleştiriliyor. Kongre, uyguladığı yoğun bakım hastasının yaşam ile arasındaki bağı kuvvetlendirmede en güçlü konumda olan ve en fazla aranan yoğun bakım hemşirelerinin, eğitim ve uygulamalarını geliştirmek için yola çıkıyor. Ayrıca yoğun bakım hemşireliğinin her yönüyle ele alınıp tartışılacağı, zengin ve güncel içeriğe sahip program, alanında uzman bilim insanlarını ağırlayacak. Kongrede, yoğun bakım hemşirelerinin bakımının görünür kılınması, yoğun bakım hemşiresinin bilim ışığındaki bilgi ve becerilerinde de farkındalığın geliştirilmesi amaçlanıyor.

Kongre başkanlığını HKÜ Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ayla Yava ve Prof. Dr. Nermin Olgun’un yapacağı programda tıpta “EKG yorumlama” ve “Mekanik Ventilasyon” olarak isimlendirilen konularda kurs programları ile bilgi ve becerilerin güncellenmesi hedefleniyor.

2.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz