29 Eylül 2022 Perşembe
İstiklal Marşı Birliğin ve Kahramanlığın Destanıdır

İstiklal Marşı Birliğin ve Kahramanlığın Destanıdır

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 98. yıl dönümünde anlamlı bir mesaj yayımladı.

Yılmazkaya mesajında; “İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir.”

“İstiklal Marşı birliğin ve kahramanlığın destanıdır. Kurtuluş Savaşı'nın, tüm Ulus'un genci ve yaşlısı, kadını ve erkeğiyle kenetlenerek, omuz omuza yazdığı büyük bir kahramanlık destanı olarak tarihimizdeki saygın yerini almaktadır” ifadelerine yer verdi.

Yılmazkaya, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin yıldönümünde yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“Bağımsızlığına yönelen saldırılara kararlılıkla karşı koyan Türk Ulusu, içinde bulunduğu olanaksızlıklara ve güç koşullara karşın, büyük zaferler kazanmıştır. Kurtuluş Savaşı, tüm Ulus'un genci ve yaşlısı, kadını ve erkeğiyle kenetlenerek, omuz omuza yazdığı büyük bir kahramanlık destanı olarak tarihimizdeki saygın yerini almıştır.

Türk Milleti’nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin 98. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

Merhum Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir.

Bu duygular içerisinde İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin yıldönümünde; başta Mustafa Kemal olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum.”

11.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz