10 Temmuz 2020 Cuma
Kadınlar e-ticaret yapacak

Kadınlar e-ticaret yapacak

Gaziantep’te GİKA Girişimci kadınlar Projesi kapsamında üretici kadınların e-ticaret yapmaları için tablet bilgisayar dağıldı.

E Ticarete başlayan kadınlar internet üzerinden ürünlerini pazarlayabilecek. 3 büyük e-ticaret sitesi ile entegre olacak ve kadınlar ürünlerini bu siteler üzerinden de satabilecek.

Topluma hizmet etmeyi amaç edinmiş uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Rotary 2430 Bölge Federasyonu tarafından, Başkent Üniversitesi, Ankara Çankaya Belediyesi, Mersin Mezitli Belediyesi, Adana Sarıçam Belediyesi ve Kanal B Televizyonu işbirliği ile “El Ele Ekonomik Özgürlüğe” sloganıyla 2018 yılında başlatılan, hedefi evlerinde üretim yapan 18-99 yaş aralığındaki kadınları ekonomik özgürlüklerine kavuşturarak kadının sosyal yaşamdaki gücünü artırmak için onlara e-ticaret yapabilme imkanı kazandırmak olan GİKA Girişimci Kadınlar projesinde, Rotary Vakfı hibe desteğiyle, e-ticaret faaliyetlerinde kullanmaları için temin edilen 1000 adet tablet Eskişehir, Ankara , Antalya ve Mersin den sonra Gaziantep te de projeye katılan Girişimci Kadınlara törenle dağıtıldı.

 

4.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Eline yüreğine sağlık, seni gönülden kutluyorum tebrikler arkadaşım
Selma Baysalmam 5 Şub 2020 13:59:31