20 Temmuz 2019 Cumartesi
KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli’den GTO’ya ziyaret

KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli’den GTO’ya ziyaret

Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü İsmet Gergerli, Gaziantep Ticaret Odası (GTO ) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ve Meclis Başkanı Settar Konukoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette reel sektöre ve ihracatçılara yönelik finansman ihtiyaçlarına yeni kaynak yaratma noktasında değerlendirmeler yapıldı ve çalışmalar karşılıklı olarak ele alındı.

Hizmetlerini Gaziantep Ticaret Odası hizmet binasında sürdüren Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü Gaziantep Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Meclis Başkanı Settar Konukoğlu ve bazı meclis üyeleriyle bir araya gelen KGF Genel Müdürü Gergerli, Gaziantep Ticaret Odası tarafından yürütülen faaliyet ve projelerin yanı sıra Gaziantep ekonomisi hakkında bilgiler aldı.

KGF Genel müdürü Gergerli’yi ağırlamaktan duyduklarını memnuniyeti dile getiren GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, ticaret erbabı ve KOBİ ölçekli şirketlerin krediye ulaşma noktasında yaşadığı sorunlara yönelik olarak Kredi Garanti Fonu üzerinden yapılan ve çözümü hedefleyen çalışmaları memnuniyetle izlediklerini söyledi.

KOBİ’lerin Türkiye ekonomisi için çok büyük önem arz ettiğini ve hayati işlev taşıdığını vurgulayan GTO Başkanı Hıdıroğlu “ Kredi piyasalarının etkin çalışması ve KOBİ’lerin uzun vadeli yatırım kredileri kullanabilmesi ülke ekonomisine benzersiz bir fayda sağlayacaktır. Sanayi işletmelerinin özellikle finansal sıkıntıları aşmaları rekabet ortamında avantaj elde etmelerine önemli katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Kredi Garanti Fonu’nun Gaziantep Ticaret Odası hizmet binası bünyesinde faaliyet göstermesinden dolayı Yönetim Kurulu Başkanı Hıdıroğlu ve Meclis Başkanı Konukoğlu’na teşekkür eden KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli de ziyaret sırasında KGF ile ilgili ayrıntılı bilgi vererek KGF’nin Türkiye ekonomisi açısından bir fırsat olduğunun altını çizdi.

KGF olarak varlık nedenlerinin, işletmelerimizin finansmana erişimini kolaylaştırmak ve Türkiye’nin büyümesine ve kalkınmasına katkı sağlamak olduğunu belirten Gergerli “ En somut ifadeyle KOBİ’lerin kefalet derdine derman olmak, “üreten Türkiye’nin teminatı” olmaktır. KGF olarak teminat yetersizliğini finansmana erişimin önünde bir engel olmaktan çıkararak KOBİ’ler için oldukça hayati bir işlev üstleniyoruz. Kredi piyasasının etkin çalışmasını sağlayarak ve KOBİ’lerin uzun vadeli yatırım kredileri kullanabilmesini mümkün kılarak ülke ekonomisine benzersiz bir fayda sağlıyoruz” dedi.

10.03.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz