23 Temmuz 2019 Salı
KILIÇ'TAN '14 MART TIP BAYRAMI' KUTLAMASI

KILIÇ'TAN '14 MART TIP BAYRAMI' KUTLAMASI

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç '14 Mart Tıp Bayramı' dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz" sözünün, Türk hekimlerine olan güvenin büyük göstergesi olduğunun altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Türk milletinin geleceğinde hekimlerin mukaddes yeri bulunduğunu kaydetti.

Başkan Kılıç yayımladığı mesajda "İnsanların yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir yaşam sağlamak adına sağlık çalışanlarımız bütün zorluklara göğüs geriyor. En önemli varlığımız olan ruh ve beden sağlığımızı emanet ettiğimiz, sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık personelinin hayatımızdaki yeri çok büyüktür. Bir toplumun huzurlu mutlu ve başarılı olmasının yolu o toplumun her şeyden önce sağlıklı bireylerden oluşmasından geçer. Bu sebeple sağlık çalışanları bireyleri tedavi ederken aynı zamanda toplum ve ülke için çok önemli bir görevi ifa etmektedirler. Tek gayesi insan yaşamı ve sağlığı olan kıymetli Türk Hekimleri, ebe, hemşire, sağlık memurlarımızın ve bütün sağlık çalışanlarının çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi, onlara mesleklerinin saygınlığına yakışır, rahat çalışabilecekleri ortam ve imkânların sağlanması en büyük dileğimdir. Bu kutsal ve onurlu görevi yerine getiren doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımıza teşekkürü borç biliyor, bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin dört bir yanında fedakârca hizmet eden tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum" dedi.

14.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz