24 Ocak 2021 Pazar
Koçer, “Her vatandaş bir gün engelli olabilir”

Koçer, “Her vatandaş bir gün engelli olabilir”

Gaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu sözcüsü Nejat Koçer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Koçer, “Engelli bireyleri anlamak, sorunlarına çözüm üretmek için bir fırsat, toplumda farkındalık oluşması için bir vesile olan 3 Aralık Dünya Engelliler günü, engellilerle empati kurmaya imkan sunan önemli bir gündür. Her vatandaşımızın, birgün engelli olabileceği gerçeğiyle yaşaması, hem toplumun hem de engellilerin kendilerini farklı hissetmeden yaşayabilmeleri için gayret göstermesi bir vatandaşlık ve insanlık görevidir.

Engelliler için yapılan kanun ve düzenlemeler ile onlara yapılan pozitif ayrımcılık hayatın her alanında olmalarına imkan sağlamakta bilimden sanata, spordan ticarete kadar önemli başarılar elde etmelerine imkan sağlamaktadır.

Özel eğitim desteği, engelli aylığı, evde bakım hizmeti ve aylığı, vergi muafiyetleri, yatırım ve üretim destekleri gibi imkanlar engellilerin topluma ve iş hayatına katılımını teşvik ederek sosyal problemlerinin çözümüne katkı sunmaktadır.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün öncelikle zihinlerdeki engellerin ortadan kalkmasına vesile olmasını diliyor, tüm engelli vatandaşlarımız bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum”

2.12.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz