28 Ocak 2023 Cumartesi
Koçer “İhracat ekonominin itici gücü olmaya devam ediyor”

Koçer “İhracat ekonominin itici gücü olmaya devam ediyor”

Gaziantep Milletvekili ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Nejat Koçer Kasım ayı ihracat verilerini değerlendirdi.

Tüm zamanların en yüksek Kasım ayı ihracatının gerçekleştiğini söyleyen Koçer yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti.  
 
“Kasım ayı Türkiye ihracatımız yüzde 1,9 artışla 21 milyar 854 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu rakamla tarihin en yüksek Kasım ayı ihracatına ulaştık. Her geçen gün etkisini artıran küresel ticaretteki daralmaya rağmen ihracat ekonomimizin itici gücü olmaya devam ediyor. Kasım ayında yüzde 2,7'lik artışla 928 milyon 307 bin dolar, Ocak-Kasım döneminde ise yüzde 5,6 oranında artışla 9 milyar 622 milyon dolar ihracat geçekleştiren Gaziantep ise  küresel daralmaya rağmen Türkiye’nin 6. büyük ihracat şehri olma başarısını sürdürmektedir.
Gaziantep, üretim çeşitliliği, artan istihdamı ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik kalkınma sürecine en yüksek katkıyı koymaya devam ediyor. Emek veren, katkı koyan tüm kuruluşlarımıza, sanayici, ihracatçı ve çalışanlarımıza teşekkür ediyor, bu başarının ülkemiz, şehriniz için hayırlı ve daim olmasını diliyorum.”
2.12.2022 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz