17 Ekim 2019 Perşembe
MİLLETVEKİLLERİNDEN ŞAHİNBEY'İN PROJELERİNE TAM NOT

MİLLETVEKİLLERİNDEN ŞAHİNBEY'İN PROJELERİNE TAM NOT

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye'nin en genç milletvekillerine Şahinbey İlçesi'nde yaptığı kentsel dönüşüm ve restorasyon çalışmalarını gezdirerek bilgiler verdi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun restorasyonunu yaparak Gaziantep'e kazandırdığı Şehreküstü Konakları, Şıh Meydanı, Milli Mücadele Müzesi, Millet Kıraathanesi, Pişirici Kasteli, sokak sağlıklaştırma çalışmaları ve Mecidiye Han'ı AK Parti'nin genç Milletvekilleri Eyüp Özsoy, Fatih Süleyman Denizolgun, Ahmet Mücahit Arınç, Müslüm Yüksel, AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı'ya gezdirdi.

BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

AK Parti İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun yaptığı çalışmalarla Türkiye'ye örnek olduğunu belirterek, "Başkanımızla birlikte Şahinbey İlçesi'nde yapılan çalışmaları gezdik. Kentsel dönüşüm, restorasyon ve sosyal çalışmalarda Türkiye'de bir numara olduğunu bizlere en iyi bir şekilde gösterdi. Özellikle gençlerle ilgili yaptığı çalışmalar benim çok hoşuma gitti. Yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Mehmet Tahmazoğlu'nu tebrik ediyoruz. İnşallah yeni dönemde de başarılarının devam etmesini istiyoruz" dedi.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK ÇALIŞMALAR

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, yapılan çalışmaların öneminden bahsederek, "İnsanıyla, yöresiyle, coğrafyasıyla en güzel şehirlerden birisi olan Gaziantep'i gezdik. Mezopotamya'nın Fırat'ın otağı olan İpekyolu'nun üzerinden geçtiği tarihi bir şehirde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Burada da belediyecilik anlamında en önemli örneklerinden birisi olan Şahinbey Belediyesi'nin yaptığı çalışmaları gezme fırsatı bulduk. Kentsel dönüşüm ve restorasyon çalışmalarını gezdik. Her biri birbirinden güzel ve Türkiye'ye örnek olacak çalışmalar. 31 Mart seçimlerinin arifesinde yapılan çalışmaların örnek belediyecilik çalışmaları olduğunu gururla söyleyebiliriz. İstanbul'da en önemli konulardan birisi malum kentsel dönüşüm ve kentsel dönüşüm çalışmalarının en iyi uygulandığı yerin Şahinbey İlçesi olduğunu gördük. Bu çalışmaları kendi şehrimizde de hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

YENİ DÖNEMDE YATIRIMLAR SÜRECEKTİR

AK Parti İstanbul Milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek "Gaziantep bizim çok önem verdiğimiz bir bölge kültürü, tarihi ve yatırımlarıyla Doğu illerimizin lokomotifi diyebileceğimiz, öncülük yapan kurtarıcı bölgesidir. AK Parti olarak 16 yılda eski parayla 32 katrilyon yeni parayla 32 milyar TL buraya yatırım yaptık. Bunun dışında girişimci olan iş adamları da burayı canlandırdılar ve hem içerden hem dışardan göç alan bir şehri büyük bir kent haline getirdiler. Gaziantep için yapacağımız nice projeler var. Şahinbey Belediyesi'nin yatırımlarını görünce de ayrıca mutlu olduk. 31 Mart seçimlerinde de Belediye Başkanımızdan umutluyuz. Gaziantepliler demokrasi şöleni içerisinde sandıkları patlatarak belediye başkanımıza destek olacaklardır ve bu yatırımların devamını sağlayacaklardır diye düşünüyorum" dedi.

18.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz