20 Temmuz 2019 Cumartesi
Minik Kalplerin Ata’ya yazdığı mektuplar sergileniyor

Minik Kalplerin Ata’ya yazdığı mektuplar sergileniyor

Gaziantep’te bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar Projesi kapsamında Atatürk’e yazılan mektuplar okul fuaye alanında sergilendi.

Atatürk’ün vefatının 79.yılı anma etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri okul fuayesinde hazırlanan Atatürk köşesini çiçeklerle süsleyerek Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşu yaptı. Minik öğrenciler daha sonra Atatürk’e olan özlem ve sevgilerini kendi cümleleriyle anneleriyle paylaşarak anneleri tarafından kaleme alınan mektuplara mektuplardan oluşan serginin açılışını okul fuayesinde Okul Müdürü Gökçen Bulut ve öğretmenlerin yanı sıra minik öğrencilerin de katılımıyla gerçekleştirdi. Sergide, proje kapsamında okul öğrencilerinin anne ve babalarıyla birlikte Atatürk’e mektup yazdıkları mektuplar sergilendi.

Atatürk hakkındaki duygu ve düşüncelerini annelerine anlatan minik öğrencilerin duygularının kaleme aldığı bu mektuplar yoğun ilgi gördü.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut yapılan çalışmanın öğrenci, okul, veli ve öğretmen işbirliği için önemli sonuçlar oluşturduğunu, kurum içerisindeki etkinliklere velilerin aktif olarak katılımının sağlandığını ifade ederek “Atatürk’ün vefatının 79.yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen anma törenlerimiz arasında “Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar Projesi önemli bir yer tutuyor. Atatürk hakkında öğrendikleri bilgilerini duygularıyla pekiştiren öğrencilerimiz anne veya babalarının yardımı ile bu duygu ve düşüncelerinin mektuplara yansıtılmasını sağlıyor. Öğretmenlerimizde bu konuda velilerimize ve öğrencilerimize rehberlik yaparak ortaya güzel sonuçların çıkmasını sağlıyor. Bu tür etkinliklerimizle velilerimizin gerek okullarımızda gerekse evlerinde çocuklarıyla eğitim anlamında daha fazla ilgilenmelerini sağlıyor. Atatürk’ün vefatının 79.yılı anma etkinliklerimiz hafta boyunca çeşitli faaliyetlerle devam edecektir. Sınıflarımızda Atatürk’ün yaşamından kesitler gerek öğretmenlerimiz tarafından belgesellerle desteklenerek, gerekse çocuk yazarlar tarafından anlatılacaktır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının diğer kurumları tarafından yapılan bütün etkinlikleri de öğrencilerimizle birlikte takip edeceğiz” dedi.

 

Mektupların okulun fuayesinde hafta boyunca sergileneceği belirtildi.

11.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz