5 Haziran 2020 Cuma
Minik zabıtalardan eş zamanlı denetim

Minik zabıtalardan eş zamanlı denetim

Şahinbey Belediyesi'nin minik zabıtalar projesi kapsamında eğitilen 237 minik zabıta, sabah erken saatlerde 58 okulda eş zamanlı kantin denetimi yaptı.

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün yürüttüğü proje kapsamında 237 ilkokul öğrencisi 6 aylık bir eğitim sonucunda minik zabıta oldu. Sabah okul zilinin çalmasıyla birlikte Şahinbey ilçesinde bulunan 58 ilkokula Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun telsiz anonsu ile operasyon yapan 237 minik zabıta, kantinlerde denetim yaptı. Emine Konukoğlu İlkokulundaki denetime Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da katıldı.

MİNİK ZABITALAR HİJYENE DİKKAT ETTİ

Okullarda bulunan kantin görevlilerinden istedikleri işyeri ruhsatlarını inceleyen minik zabıtalar, satılan ürünlerin son kullanma tarihlerini ve hijyen koşullarını da denetledi.

Okullarda eğitimin yanı sıra denetim kontrol mekanizmasının gelişmesinin önemli olduğuna vurgu yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Zabıta Müdürlüğümüzüm öncülüğünde 58 ilkokulumuzda 237 öğrencimiz gönüllü olarak zabıta olmaya karar verdiler. Gerek satılan ürünlerin kalitesi, gerekse son kullanma tarihlerini kontrol ederek, Zabıta Müdürlüğümüzle iş birliği içerisinde çalışıyorlar. Ben kendilerini bu fedakârlık ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Başkan Tahmazoğlu okul ziyaretini öğrencilerle ağaç dikerek ve halı sahada şut çekerek sonlandırdı.

15.02.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz