20 Eylül 2020 Pazar
NADİRE ÖZBEK'İN SERGİSİNE İLGİ

NADİRE ÖZBEK'İN SERGİSİNE İLGİ

Ressam Nadire Özbek'in, Sanko Sanat Galerisi'nde 19 Nisan'da açtığı sergi, 17 Mayıs'a kadar gezilebilecek.

Sanko Sanat Galerisi'nde sergi açmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Özbek, "Sergi açılışında da belirtmiştim; sanat dünyasında Sanko Sanat Galerisi'nde sergi açmak ayrıcalık ve bir prestijdir. Sanko'da sergi açacağımı duyan arkadaşlarım beni kutlamışlardır" dedi.

Çalışmalarını Ankara'da atölyesinde sürdüren Özbek, duygu ve düşüncelerini anlattığı tek yerin resim olduğunu, resim yaparak kendisini daha iyi ifade edebildiğini söyledi.

"Bilgin ne kadar çoğalırsa resim yetisi de o kadar gelişir. Resim sanatı muhteşem bir derya deniz" diyen Özbek, şunları kaydetti: "Hayatla hesaplaşıyorsunuz. Hem aşk yaşıyorsunuz hem de kavga ediyorsunuz. Renk seviyorum, renkçi bir ressamım. Çok fazla renk aralığı kullanıyorum. Bu beni diğer ressamlardan ayırt eden özelliğimdir. Eserlerimde kullandığım renkler dinginlik veriyor.

Eserlerimi tuvalde akrilik boya üzerine yağlı boya tekniği kullanarak yapıyorum. Akrilik boya diğer boyalara göre daha hızlı kuruyor. Resimlerimde yeşilin yüzlerce tonunu kullanıyorum. Genellikle kadın figürü yapıyorum ve çalışan kadınları işliyorum.

Gençlerimizin sanat dallarından birisi ile ilgilenmelerini, sanatın olduğu yerlere, mekânlara ya da ortamlara gitmelerini istiyorum. Gençlerimiz sanat dallarından birisi ile uğraştıkları zaman önümüzü hiçbir şey kesemez."

Özbek'in 32 eserinin yer aldığı sergi, Sanko Sanat Galerisi'nde, 17 Mayıs'a kadar her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

13.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz