7 Aralık 2023 Perşembe
NCR'den kan bağışı

NCR'den kan bağışı

9 Eylül 2023, Dünya İlk Yardım Günü, tıp dünyası ve sağlık hizmetleri için büyük bir anlam taşırken, NCR International Hospital ve Türk Kızılayı, bu anlamlı günde bir araya gelerek hastaların ve sağlık çalışanlarının hayat kurtaran kan bağışlarına öncülük etti. 

Her yıl 9 Eylül'de dünya genelinde kutlanan Dünya İlk Yardım Günü, sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamanın yanı sıra acil durumlarda hayat kurtarma becerilerini teşvik etmek amacıyla düzenlenir. NCR International Hospital, bu özel günde bu amaçları gerçekleştirmek için bir adım daha attı.

Hastalar ve sağlık çalışanları, NCR International Hospital Sağlık Grubunun Gaziantep’teki tesislerinde bir araya gelerek kan bağışı programına katıldılar. Kan bağışı, yaşamsal öneme sahip bir ihtiyaç olan tıbbi malzemelerin ve kanın eksikliğiyle başa çıkmak için bir adım atmanın önemini vurguluyor.

NCR International Hospital ve Türk Kızılayı'nın işbirliği, toplumun sağlığını ve refahını önemseyen iki kuruluşun bir araya gelmesinin güzel bir örneği oldu. NCR International Hospital insanların hayatlarını kurtarmak için kan bağışının önemini vurgulamaya devam ederek, toplumda farkındalık yaratmaya devam edeceklerini belirtti.

Dünya İlk Yardım Günü, sağlık hizmetlerinin değerini ve hayat kurtaran eylemlerin önemini kutlama fırsatı sunarken, NCR International Hospital ve Türk Kızılayı'nın kan bağışı programı, bu anlamlı günü daha da özel kıldı.

13.09.2023 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz