19 Nisan 2019 Cuma
Nizip Ticaret Odası Demokrasi nöbetinde

Nizip Ticaret Odası Demokrasi nöbetinde

Nizip Ticaret Odası yönetim kurulu, meclis, disiplin, meslek komite üyeleri ve çalışanları Nizip Cumhuriyet Meydanı'nda darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti tuttu.

Demokrasi nöbetinde konuşan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt , Türkiye'nin haince bir planla karşı karşıya kaldığını belirterek, Türk Milletinin şanlı direnişi ile bu planının bertaraf edildiğini söyledi. Özyurt şöyle konuştu "Demokrasiyi ve milli iradeyi sekteye uğratmaya çalışan şer güçler bir kez daha harekete geçti. Türkiye bugün demokrasi adına utanç verici bir kalkışma girişimine maruz kalmış, milli iradeye zarar verilmek istenmiştir. 15 Temmuz tarih sayfalarına kara bir leke olarak geçmiştir. Ülkemize ve milletimize karşı girişilen bu darbe girişimini tanımıyoruz. Milletin parasıyla alınan silahlarla milletin Meclisi'ni hedef alanlar, silahını sivil insanlara yöneltenler, ülkesinin en stratejik noktalarını hedef alanlar bu milletin askeri olamaz. Halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete karşı girişilen bu kanunsuz kalkışmanın karşısındayız" dedi.

Özyurt ,"Ülkemizin birliğine, dirliğine ve demokrasiye karşı yapılan bu hain planı protesto etmek, aziz milletimizin birlik ve beraberliğini göstermek adına bugün Nizip Ticaret Odası camiası olarak meydanlardayız." diyerek sözlerine son verdi.

21.07.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz