20 Nisan 2019 Cumartesi
Nizip Zeytinyağı Coğrafi İşaretinin Denetimi Yapıldı

Nizip Zeytinyağı Coğrafi İşaretinin Denetimi Yapıldı

Nizip Ticaret Odası tarafından ilçenin yerel değeri olarak tescili ettirilen Nizip Zeytinyağı coğrafi işaretini kullanan firmalara yönelik denetim yapıldı.

Nizip Ticaret Odası tarafından ilçenin yerel değeri olarak tescili ettirilen Nizip Zeytinyağı coğrafi işaretini kullanan firmalara yönelik denetim yapıldı.

Nizip Ticaret Odası koordinatörlüğünde gerçekleşen denetime Nizip Meslek Yüksek Okulu,  Nizip Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü,  Nizip Ticaret Borsası ve Nizip İlçe Sağlık Müdürlüğü 'nce Denetim Komisyonu için görevlendirilen yetkililer katıldı.

 Denetim komisyonu tarafından Nizip Zeytinyağı coğrafi işaretli firmalara yerinde ziyaret edilerek firma yetkililerine ve çalışanlarına Nizip Zeytinyağı coğrafi işaretinin ekonomik olarak firmalara ve ülkemize sağlayacağı katma değerler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Firmaların Nizip Zeytinyağı tescil belgesine göre uygun üretim yapıp yapmadıkları konusunda denetim yaptıklarını ifade eden Nizip Ticaret Odası Genel Sekreteri Serpil Gündoğdu şunları ifade etti:  "Biz ortak akıl ile ilçemizde ki yerel değerlerimizi korumak adına 2009 yılında coğrafi işaretli ürünlerimizi tescil ettirmek için başlatmış olduğumuz projemizi devam ettiriyoruz. 2017 yılında yağışların az olması nedeniyle rekoltemiz düşük gerçekleşmiştir. 2018 yılında zeytin ve zeytinyağımızın rekoltesinin artması temenni ediyor, Nizip Zeytinyağına gönül vermiş üretim ve pazarlama alanında faaliyet gösteren firmalarımızı coğrafi işaretimizi kullanmaları için odamıza davet ediyoruz. Bu projemizin gerçekleşmesine destek veren Nizip Ticaret Odası Disiplin Kurulu Başkanı Bekir Karabacak ve Kasım Böler'e, Ayrıca denetimlerimize katılan, Nizip Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Ali Çapan,  Nizip Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Mühendisi Bekir Yıldırım,  Nizip Ticaret Borsası Ziraat Yüksek Mühendisi Songül İnal Sönmez ve Nizip İlçe Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Teknisyeni Nurten Tarhan'na, Odamız Sanayi Müdürü Suat Demirbilek'e emek ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz." şeklinde konuştu.

1.12.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz