20 Mart 2019 Çarşamba
NTO meclisinden kınama   

NTO meclisinden kınama  

Nizip Ticaret Odası (NTO) Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu  ''Yaşanmasını hiç ama hiç istemediğimiz bu kalkışma karşısında, milletimiz akıllara durgunluk veren cesaretiyle yer almıştır.'' dedi.

NTO Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısında, meclis üyeleri ve sanayiciler 15 Temmuz gecesi FETÖ  terör örgütü tarafından yapılmak istenen darbe girişimini şiddetle kınadılar. Milletin iradesi ve demokrasiyi korumak için şehit olan sivil vatandaşlar, polis ve askerler anısına saygı duruşunda bulunarak ardından dua okundu.  Nizip Ticaret Odası (NTO) Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu yaptığı konuşmasında, tarih boyunca darbelerden dolayı geçmişinden ve geleceğinden kaybeden milletimiz, bu kaybedişe bir dur diyerek bu silahlı kalkışmayı, bizzat kendisi engellemiş ve tüm dünyaya vatan ve millet demenin ne olduğunu gösterdiğine vurgu yaptı. "Ülkemizin 15 Temmuz başlayıp ertesi gün öğle saatlerine kadar devam eden dış destekli FETÖ terör örgütü tarafından bir darbe kalkışmasıyla karşı karşıya kaldı" diyen Doktoroğlu, şunları söyledi:

"Kuşkusuz bu yaşadıklarımız aklımıza her geldiğinde tankların önüne yatan ,namlunun ucunda hareketsiz duran kendine silah doğrultan kardeşinin yüzüne bakarken rahatça vatan sağolsun diyebilen bayrağına sarılarak sabırla direnen anneler babalar kardeşler gençler yaşlılar çocuklar şehitler ve gaziler gözümüzün önünde canlanacaktır. Bu yaşadıklarımızı her düşündüğümüzde tarih boyunca aziz milletimize ve medeniyetimize en önemlisi birlik ve beraberliğimize kast etmek isteyen hainleri, onların arkasından gidenleri de hatırlayacağız ve hiç unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu kalkışma karşısında cumhurbaşkanımız hükümetimiz ve halkımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın gerçek vatan evladı polis ve askerlerimizle beraber nasıl hemen birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu gururla görmüş bulunmaktayız. Darbe girişimi sonrasında Nizip Ticaret Odası olarak yaptığımız faaliyetlerde bizleri yalnız bırakmayan ve destek olan başta siz değerli üyelerimize, çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyor. Böylesi acıların bir daha yaşanmaması dileğiyle sözlerime son verirken, kritik günlerden geçen ülkemizde olabilecek provakatif eylemler içerisinde hareketlere karşı dikkatli ve duyarlı olmamız gerektiğini belirtmek isterim. Bu vesile ile 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor gazilerimize şifalar diliyorum."

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt İse "Demokrasi nöbetinde yanımızda durarak bize güç ve katkı veren tüm üyelerimize teşekkür ederim" dedi. Öyrut sözlerine  "15 Temmuz 2016 tarihinde Ülkemizin birliğine, dirliğine ve demokrasiye karşı FETÖ terör örgütü tarafından ve Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımızı Binali Yıldırım ve milletimizin kenetlenmesiyle birlikte başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimini protesto etmek, aziz milletimizin birlik ve beraberliğini göstermek adına Nizip Ticaret Odası camiası olarak meydanlarda sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Ülkemizin ve milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nca alınan Olağanüstü Hal (OHAL) kararının iş dünyasına da olumlu etkileri olacağına inanıyorum. Başkomutanımızdan ikinci bir emir gelene kadar bizlerde meydanlarda demokrasi nöbetimizi sürdürmeye devam ederken 2023 vizyonu doğrultusunda belirlediğimiz hedeflerimize taviz vermeden yürüyecek, ülkemizin ekonomik kalkınmadaki payını arttırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben bu vesile ile şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Allah bu yaşananları ülkemize tekrar yaşatmasın." diye devam etti.

30.07.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz