19 Şubat 2019 Salı
NTO'da çevre izin lisans yönetmeliği semineri düzenlendi

NTO'da çevre izin lisans yönetmeliği semineri düzenlendi

Gaziantep Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Nizip Ticaret Odası işbirliği ile Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği Eğitim Semineri Nizip Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonunda düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Gaziantep Çevre ve Şehircilik İl Müdür yardımcısı Harun Topçu, "30.12.2014 tarihli ve 29221 sayılı mükerrer resmi gazetede "Ulusal Geri Dönüşüm Stratejisi ve Eylem Planı" yayımlanmıştır." dedi.

Kanun kapsamında Gaziantep Valiliği Mahalli Çevre Kurulu tarafından 15.06.2016 tarihinde bir karar alındığını belirten Müdür yardımcısı Harun Topçu sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Alınan karar içerisinde Gaziantep Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Odalar tarafından atık oluşumunun yoğun olduğu sanayi tesislerinde üst düzey yöneticiler dâhil olmak üzere eğitim faaliyetlerinin düzenlenmesi yer de almaktadır. Bizlerde bu doğrultuda Nizip ilçemizde bulunan farklı nitelik, kapasite, içerik ve prosese sahip üretim tesisleri için 2872 sayılı Çevre Kanunu çerçevesinde yürürlüğe giren, başta ÇED Yönetmeliği ve Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği olmak üzere, atık yönetimi ile ilgili birçok farklı yönetmelik çerçevesinde alınması gereken izin, lisans, görüş ve beyana tabi uygulamalar hakkında üretim faaliyeti gösteren işletmelerin idarecilerini bilgilendirmek üzere eğitimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu konuda bizlere bugün ev sahipliği yapan Nizip Ticaret Odası yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ederim. " şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Gaziantep Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Teknik Personelleri, Özcan Yiğit, Metin Öcük ve Aslıhan Kayadelen tarafından katılımcılara bilgilendirme sunumları yapıldı. Katılımcılar tarafından ilgi gören eğitim semineri sonunda, soruların cevaplanması ile son buldu.

Düzenlenen eğitim seminerine Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, MHP İlçe Başkanı Hasan Pala, Nizip SMMM Temsilcisi Necati Kılıç ve çok sayıda sanayici firma temsilcileri de katıldı.

23.09.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz