3 Haziran 2020 Çarşamba
Oba İhracat Şampiyonları Liginde

Oba İhracat Şampiyonları Liginde

Oba Makarna ilk bin ihracatçı listesinde sektörel sıralamada Türkiye ikinciliğini elde ederken genel sıra da bir önceki yıla oranla 21 sıra birden ilerleyerek 1000 firma arasında 84. sırada yerini aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl 17. yapılan Türkiye'nin İlk 1000 ihracatçısı 2018 araştırmasında Oba Makarna ilk bin ihracatçı listesinde sektörel sıralamada Türkiye ikinciliğini elde ederken genel sıra da bir önceki yıla oranla 21 sıra birden ilerleyerek 1000 firma arasında 84. sırada yerini aldı. İstanbul'da TİM tarafından düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen 26. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde açıklanan liste Oba Makarna'nın sektöründeki yerini göstermesinin yanı sıra ülke ekonomisine yaptığı ihracatla sağladığı katkıların gözler önüne serilmesi açısından da büyük önem taşıyor.

DÜNYA PAZARLARINDA GLOBAL MARKASIYLA OBA MAKARNA TERCİH EDİLİYOR

7 kıtaya global markasıyla makarna ihracatı gerçekleştirerek dünyanın en büyük ikinci tesislerine sahip olan ve 2013 yılından bu yana ihracat şampiyonluğuna imza atan Oba Makarna'nın yatırımlarını sürdürdüğünü ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü "Sektörümüze yaptığımız yatırımlarla dünya sıralamasında ki üretimimizi hızla arttırıyor, ürün kalitesiyle dünyanın 7 kıtasına makarna ihracatı gerçekleştiriyoruz. Türkiye'nin dünyada de en önemli global makarna markası olan Oba Makarna 2019 yıl sonu ihracat hedeflerine ulaşabilmek için gerekli çalışmaları titizlikle sürdürürken yarımlarını da devam ettirmektedir. 2013 yılından bu yana Türkiye genelinde sektörümüzde ki ihracat şampiyonluğumuz devam ederken yüksek kaliteli ürünlerimizin dünya genelinde ki talebi her geçen gün artarak devam ederken iç piyasadaki Pazar payımızda belirlediğimiz hedefler doğrultusunda artmaktadır. Bugün Türkiye'den ihraç edilen her iki makarnadan birisi Oba Makarna ürünü olarak gerçekleştirilmektedir" dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN İHRACATA İHTİYACI VAR

Türkiye'nin sürdürülebilir büyümesinde ihracatın sürekliliğine de dikkat çeken Oba Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü " Ülkemiz de ekonomimizin sürdürülebilir büyümesi sürdürülebilir ihracatla mümkün. Bu bağlamda daha çok üretim ve daha çok ihracat ülke ekonomisine daha fazla katkı ekonomimizin büyümesini, istihdamımızın arttırılmasını sağlayacaktır. TİM tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan Türkiye'nin İlk 1000 ihracatçısı 2018 araştırmasında firmamız ilk bin ihracatçı listesinde sektörel sıralamada Türkiye ikinciliğini elde ederken genel sıra da bir önceki yıla oranla 21 sıra birden ilerleyerek 1000 firma arasında 84. sırada yerini almıştır. Bu sonuç bizleri mutlu etmiştir. Hedefimiz ülke ekonomimiz için üretmek, ürettiğimiz ürünlerimizi dünya pazarlarında en iyi koşullarda pazarlayarak ülkemize daha çok döviz kazandırmak, üretim bantlarımızda istihdamımızı arttırmaktır" dedi.

18.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz