19 Şubat 2019 Salı
Öğretmenler rol modellerdir

Öğretmenler rol modellerdir

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan aile merkezlerinde görev yapan öğretmenler için 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliği düzenlendi.

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan aile merkezlerinde görev yapan öğretmenler için 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliği düzenlendi. Öğretmenlere karanfil armağan eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, aile merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin şahsında tüm öğretmenlerin özel gününü tebrik etti.

Şehitkamil Belediyesi, öğretmenleri bu yıl da unutmadı. İlçenin farklı noktalarında görev yapan öğretmenler, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ kutlama etkinliğinde bir araya geldi. Etkinliğe; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil ilçe Müftüsü Ömer Keskin, Şehitkamil Belediyesi bünyesinde görev yapan öğretmenler katıldı. Program bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

ÖĞRETMENLER, ÖĞRENCİLERİN ROL MODELLERİDİR

Programın açılış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, öğretmenlere hitaben şunları söyledi:

“Ben öncelikle 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Sağlık ve sıhhatle nice yıllar diliyorum. Doğumdan ölüme, öğrenmenin yaşı yoktur. Belediye olarak insanın doğumundan ölümüne kadar hizmet silsilelerini devam ettiriyoruz. Ancak sizler vasıtasıyla da bireylerimizin eksik kalan noktalarına katkı koymaya sizlerle birlikte gayret gösteriyoruz. Burada hep birlikte büyük bir aileyiz. Bu ailenin A grubu, B grubu, C grubu gibi bir ayrım gayrımı yoktur. Burada Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ile hep birlikte büyük bir aileyiz. Çünkü hepimizin bu millete ‘nasıl hizmet edebiliriz’ diye bir derdi var. Özellikle de siz saygıdeğer öğretmenlerimiz, işlemesi en zor olan mevzuyu işliyorsunuz. Yani bir ete kemiğe ruh verilmiş ama bu ruhu şekillendirmek adına sizlere çok büyük görevler düşüyor. Öğretmenler rol modellerdir. Nasıl ilkokula başladığımızda öğretmenin tavrını kollayıp, gözleyip ona göre kendimize rol model belirliyorsak, her nokta da okuma-yazma öğretirken dahi belirli yaşta belki de sizin yaşınızdan büyük birisini eğitirken, sizin ona neler kattığınızı hep birlikte sizler de izliyorsunuzdur. Bizden sonraki nesillerin daha müreffeh bir ülkede yaşamaları adına çok çalışacağız, çok üreteceğiz. Daha nitelikli bireylerin bizden sonraki nesillerde daha ileri noktalara taşımaya gayret göstereceğiz. Ben, bu faaliyetlerde emeği geçen tüm hocalarımızı kutluyorum. Görevi başında şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Yine görevi başında gazi olan tüm öğretmenlerimize sağlıklı günler diliyorum. Siz değerli hocalarımızın huzurunda da tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Etkinlikte öğretmenler adına konuşan Şehitkamil Belediyesi Spor Merkezleri Eğitmeni Canan Sever, “Öncelikle takvim yaprakları her yıl 24 Kasım’ı gösterdiğinde bizleri unutmayan, kutsal öğretmenlik mesleğine duyduğu saygıyı her zaman dile getiren, eğitimin ve öğretimin her alanında büyük emekleri ve destekleri olan saygıdeğer Belediye Başkanımıza tüm öğretmenlerimiz adına teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, tüm öğretmenler adına Canan Sever’e çiçek takdiminde bulunurken, programa katılan öğretmenlere çeşitli hediyeler sundu.

24.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz