20 Mart 2019 Çarşamba
Özaygut’tan bayram kutlaması

Özaygut’tan bayram kutlaması

Gaziantep Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Hasan Özaygut, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, bayramın ülkemize yönelik yürütülen ekonomik savaşın zaferle kazanılmasına vesile olmasını istedi.

Başkan Özaygut, bayramların birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst düzeye çıktığı günler olduğunu belirterek, "İslam alemi olarak bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşarken, ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Ülkemiz bir taraftan içeride, diğer taraftan da sınır ötesinde terörle mücadelesini başarılı bir şekilde sürdürürken, ABD'nin ekonomik savaşı ile de karşı karşıya bulunuyor. Türk milleti olarak, ülkemizin terörle mücadeledeki başarılarının sürmesi, ekonomik savaştan da zaferle çıkabilmemiz için daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu dönemde yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini sergileyip, birlik ve beraberlik içerisinde devletimizin yanında yer alamız gerekmektedir" diye konuştu.

Bayramların anlamına uygun olarak kutlanması gerektiğini de hatırlatan Başkan Özaygut, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Unutmayalım ki, mutluluklar paylaşıldıkça büyür, sorunlarımız da paylaşıldıkça küçülür. Bu nedenle bayramda başta aile büyüklerimiz olmak üzere, eş, dost, akrabaları ziyaret etmeliyiz. Ayrıca, çevremizde ulaşabileceğimiz yaşlı, hasta, öksüz ve yetimleri de unutmamalı. Onları ziyaret ederek, bayram sevinçlerine ortak olmalıyız. Bütün bu duygu ve düşüncelerle başta Gaziantepli hemşehrilerim olmak üzere tüm Müslümanların mübarek kurban bayramını kutlarım. Bayramın insanlığa, İslam alemine ve ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini dilerim."

17.08.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz