20 Eylül 2020 Pazar
Özyurt: Ortak Başarının Sırrı Birlik, Beraberlik ve Dayanışma

Özyurt: Ortak Başarının Sırrı Birlik, Beraberlik ve Dayanışma

Nizip Ticaret Odası (NTO), çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Gaziantep Ayakkabı ve Ayakkabı Yan Sanayii Fuarı ( GAPSHOES ) açılışına, Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’ne ve Gaziantep Bölgesel ve Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GETHAM) ziyaretine katıldı. 

Düzenlenen programlara Nizip Ticaret Odasını Temsilen NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak ve NTO Genel Sekreteri Serpil Gündoğdu da katıldı.

Günün ilk programında Nizip Ticaret Odası Başkanları Özyurt ve Karabacak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Gaziantep’de Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi’ni gezdi.

Burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan ve incelemelerde bulunan Hisarcıklıoğlu’na bölge oda ve borsa başkanları ile çok sayıda meclis üyesi de eşlik etti.

Günün ikinci programında ise NTO Başkanları Özyurt ve Karabacak, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen Ayakkabı ve Ayakkabı Yan Sanayii Fuar’nın ( GAPSHOES ) açılışına katıldı ve fuarı gezerek ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Günün son programında ise TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte, NTO Başkanları Özyurt ve Karabacak, Gaziantep Sanayi Odası tarafından Şehit Kamil Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törene katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada Gaziantep’teki başarının ardında birlik ve beraberlik tablosu olduğunu belirterek, kentin gösterdiği kenetlenmenin marka şehir olmasını sağladığını bildirdi.

Gaziantep’teki bütün Oda ve Borsa Başkanlarının müthiş bir vizyonla çalıştıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Gaziantep Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası; Nizip Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nin akredite olduğunu, 5 yıldızlı olduklarını vurguladı. Hisarcıklıoğlu Islahiye Ticaret Odası’nın da yakında akredite olacağına inandığını söyledi.

Gaziantepli Başkanların Ankara’da da tecrübelerinden istifade ettiklerini belirten TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Gaziantep oda ve borsa başkanlarının TOBB’daki görevlerini sayarak Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt’un da TOBB Ticaret Odaları Konseyi’nde olduğunu belirtti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu el ele verince, kamu-özel birlikte çalışınca, istişare ve ortak akıl hâkim olunca, başarılmayacak hiçbir şey bulunmadığının altını çizerken, ‘birbirimizi ötekileştirmeyelim’ çağrısında bulundu.

12.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz