17 Temmuz 2019 Çarşamba
SAADET PARTİSİ GTO'DA EKONOMİDEKİ ÇÖZÜM HEDEFLERİNİ ANLATTI

SAADET PARTİSİ GTO'DA EKONOMİDEKİ ÇÖZÜM HEDEFLERİNİ ANLATTI

 

Saadet Partisi Gaziantep İl Teşkilatı ve İl Başkanı Mehmet Karalar, Gaziantep Milletvekili adayları Ahmet Faruk ÜNSAL, Av.Halil KILIÇ, Mustafa AKAR, Mustafa  ÖZTÜRK ve Ali MULLAOĞLU , Gaziantep Ticaret Odasını ziyaret ederek GTO yönetimiyle Saadet Partisi'nin üretim temelli ekonomiye bakış açısını ve politikalarını paylaştı.

Saadet Partisi Milletvekili adayı Ahmet Faruk Ünsal Gaziantep Ticaret odasında yaptığı konuşmada  iş dünyasını zora düşüren iktidarın yaptığı sorumsuz harcamalar ve akılsız yatırımların vatandaşa yansıtıldığını,dolayısıyla vergilerin vatandaş için bir ödev olmaktan çıkıp  zulüm haline dönüştüğünü ifade etti.

Saadet Partisi Milletvekili adayı Ahmet Faruk Ünsal iş dünyasında yaşanan rahatsızlıkları dile getirerek Saadet Partisi'nin çözüm yollarına yönelik hedeflerini açıkladı.Ünsal sözlerine şöyle devam etti;

"Bugün tatbik edilen ekonomik politikasının adı rant politikasıdır. Rant ekonomisiyle ülke yönetiliyor. Vergi, zam, faiz, düşük ücret ve düşük taban fiyatları vasıtasıyla halkın sahip olduğu bütün imkanlar elinden alınmaktadır. Milli kuruluşlar yabancı ve yerli tekellere haraç mezat satılmış ve hala da satılmaya devam etmektedir.

Saadet iktidarında ilk işimiz vergi yükünü hafifletmek, vergide adaleti tesis etmek olacaktır. saadet iktidarında çarpık ve adil olmayan vergi sisteminde köklü değişiklikler yapmakta kararlıyız.

Asgari ücret yoksulluk sınırının mutlaka üzerinde olacak ve iş verene de yüklememek için asgari ücret vergiden muaf tutulacaktır. ve sık sık tekrarladığımız gibi asgari ücrette hedef açlık sınırı değil, yoksulluk sınırı olacaktır. biz bunu ani, altından kalkılmaz bir yük olarak elbette iş verene yansıtmayacağız. yıllık ortalama yüzde 7-10 civarında yapacağımız artışlarla 10 — 15 sene içerisinde bu hedefleri mutlaka gerçekleştireceğiz.Akaryakıttan alınan yüksek vergi oranlarının da azaltılması, düşürülmesi gerektiğine inanıyoruz."

21.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz