23 Temmuz 2019 Salı
Saçaklı mahallesine taziye evi

Saçaklı mahallesine taziye evi

Her Mahalleye bir sosyal tesis yaptırmayı hedefleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bu doğrultuda çalışmalarını hızla sürdürüyor. Şahinbey Belediyesi, Saçaklı Mahallesi'nin ihtiyaçları doğrultusunda taziye evi yaptırıyor.

Saçaklı Mahallesi'ne yaptırılan taziye evinin hızla yükseldiğini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, " Göreve geldiğimizde Şahinbey İlçesi'nde maalesef taziye evi yoktu. Bizde bunun büyük bir ihtiyaç olduğunu gördük ve şu anda 131 tane aktif taziye evimiz bulunuyor. Yaklaşık 50-60 tane de inşaatı devam eden taziye evimiz bulunuyor. İnşallah bu yılsonuna kadar da taziye evlerimizin sayısını 200'e tamamlamayı hedefliyoruz. Böylelikle ihtiyaç olan her yerde taziye evimiz olacak. Saçaklı Mahallemizde bizlerin taziye evi yapmak istediğimiz mahallerden bir tanesiydi. Maalesef boş alan olmadığı için, taziye evi yapımını uzun bir araştırmadan sonra belirledik ve bir evi kamulaştırarak yıktık. Yapılan plan tadilatıyla buraya güzel bir tesisi kazandırıyoruz. Şu anda inşaatımız son aşamada en kısa süre içerisini de tamamlayıp, vatandaşımızın hizmetine sunacağız" dedi.

VATANDAŞLARIN İHTİYACINA CEVAP VERECEK

Saçaklı Mahallesi'nde yapılan taziye evinin toplam inşaat alanı 361 m² den oluşuyor. 180.50 m² alana inşa edilen Saçaklı taziye evi zemin artı bir kat olarak inşa ediliyor. Zemin katı bay ve bayan taziye evi olacak olan tesisin birinci katında ise kurs sınıfları oluşturulacak.

26.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz