24 Nisan 2019 Çarşamba
Şahin, düğün konvoyunun yolunu kesti

Şahin, düğün konvoyunun yolunu kesti

Çıksorut

Göreve geldiği günden bu güne halkla bağını koparmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hafta sonunu Hoşgör, Düztepe ve Çıksorut Mahallelerine ayırdı. Şahin, kimi zaman halay çekti, kimi zaman düğün konvoyunun yolunu kesti, kimi zaman ailelerin derdine ortak oldu. Halkın mutluluğuyla morallenen başkan, onların derdiyle üzüldü.

HALAY ÇEKTİ, KONVOYUN YOLUNU KESTİ

Saha çalışmaları kapsamında pazar günü, kenar mahallelerin nabzını tutan Başkan Şahin, halka karıştı. İlk önce Hoşgör Mahallesinde çeyiz için düzenlenen düğüne katıldı, vatandaşlarla halay çekti, hoşça vakit geçirdi. Düztepe Mahallesi Özdemirbey Caddesinde düğün konvoyunun önünü kesen başkan, dünya evine girmeye hazırlanan yeni çifti kutladı. Damatla gelin, Şahin’i karşılarında görünce hem şaşırdı hem de mutlu oldu.

YATALAK ANNE VE KIZINA SAHİP ÇIKTI

Yayla, Çelikçi ve Keklikçi ailelerini ziyaret eden başkan Şahin, onların sıkıntılarını dinledi, ihtiyaçlarını karşıladı. Çelikçi ailesinin durumu karşısında duygulanan Başkan Fatma Şahin, yatalak olan anne Hatice Çelikçi ile yakından ilgilendi. Annesine baktığı için okula gidemeyen kız çocuğunun durumunu öğrenen Şahin, kız çocuğuna annesinin tüm hastane ihtiyaçlarını karşılama sözü verdi. Başkan ayrıca, kendisine gerekli okul ihtiyaçlarında yardımcı olacağını söyledi.

HER ZAMAN BİZİMLE BİRLİKTE

Mahalle sakinleri, Başkan Fatma Şahin’in samimiyetiyle insanlara yaklaşımıyla takdir edilmesi gerektiğini bildirerek, “Böyle mütevazı bir başkana sahip olan Gaziantep, gerçekten çok şanslı, o bizden birisi, sıcakkanlılığıyla, candanlığıyla, kucaklayıcılığıyla dört dörtlük birisi. Arı gibi çalışan başkanımız her türlü övgüyü hak ediyor. Bizimle birlikte halay çeken, ev ziyaretleriyle sorunlarımızı, çektiğimiz sıkıntıyı yerinde görüp bizleri dinleyen kaç tane başkan vardır? ” dedi.

27.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz