20 Mart 2019 Çarşamba
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ 2.213 ÖĞRENCİYİ YKS'YE HAZIRLIYOR

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ 2.213 ÖĞRENCİYİ YKS'YE HAZIRLIYOR

Şahinbey Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde eğitim alan binlerce öğrenci YKS sınavına hazırlanıyor.

Şahinbey Belediyesi'nin 6 sosyal tesisinde eğitim alan 2.213 öğrenci öğretmenler nezaretinde YKS sınavına hazırlanıyor.

ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, eğitime her zaman destek olmaya çalıştığını belirterek, "Doğumdan ölüme kadar her şey eğitimden geçiyor. Belediye olarak birçok çalışma yürütüyoruz. Sosyal tesislerimizde şimdiye kadar birçok öğrenciye eğitim verdik. Dershaneye gitme imkânı olmayan öğrencilere hizmet verdik ve öğrenciler de gerçek anlamda başarılı oldular. Ben öğrencileri ve onların öğretmenlerini de yürekten kutluyorum. Geleceğimize yön verecek olan gençlerimiz için elimizden gelen desteği vermeye hazırız" dedi.

BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Şahinbey Belediyesi Yaşar Torun Gençlik Merkezi'nde eğitim gören öğrencilerden Dilek Özçelik, "Yaşar Torun Gençlik Merkezi'ne gelerek üniversiteye hazırlanıyorum. Burada aldığım eğitimin karşılığı olarak hiçbir ücret ödemiyoruz. Belediyemiz tarafından verilen kitaplar ve öğretmenlerimizin bize olan ilgisi çok iyi. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na bize vermiş olduğu imkânlardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Yaşar Torun Gençlik Merkezi'nde eğitim gören Tuğçe Nur Karabay, özellikle maddi imkanı olmayan öğrencilerin sosyal tesislerden faydalandığına dikkati çekerek, "Meslek lisesi öğrencisiyim. Geçtiğimiz yıl üniversite sınavlarında barajı dahi geçememiştim. Yaşar Torun Gençlik Merkezi'ne geldikten sonra derslerimde çok büyük yol kat ettim. Özellikle hocalarımız çok destek veriyor. Ben zengin bir ailenin kızı değilim. Paralı dershanelere giderek eğitim alamazdım. Ancak, belediyenin bize sağladığı imkanlardan faydalanmaya başladım. Burası olmasaydı ben okuyamayacaktım. Dershanenin istediği paraları ailem karşılayamaz. Bizlere bu imkanı sunan Şahinbey Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yaşar Torun Gençlik Merkezi'nde eğitim gören Elif Akar, öğretmenlerin yakın ilgisiyle sınavlara hazırlandıklarını belirterek, "Yaşar Torun Gençlik Merkezi'ne iki yıldır geliyorum. Burada hocalarımız daha iyi eğitim alabilmemiz için kendi ailelerinden biriymiş gibi bizlerle yakından ilgileniyorlar. Şahinbey Belediye Başkanımıza bizlere böyle bir imkan sunduğu için teşekkür ediyorum " diye konuştu.

26.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz