29 Mayıs 2020 Cuma
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ AMATÖR SPORLARIN HER ZAMAN YANINDA

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ AMATÖR SPORLARIN HER ZAMAN YANINDA

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Cuma Güzel, 'Amatör Spor Haftası' nedeniyle düzenlenen Taekwondo müsabakalarına katılarak amatör Sporun yanında olduklarını ifade etti.

'Amatör Spor Haftası' nedeniyle 220 sporcunun katılımıyla Taekwondo yıldızlar şampiyonası düzenlendi. Gazikent Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyona Şahinbey Belediye Başkan Vekili ve Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Cuma Güzel, Amatör Spor Federasyonu Başkanı. Abdülkadir Gözegir, Tüm Spor Adamları Federasyonu Genel Başkanı Vakıf Demir, Taekwondo İl Temsilcisi Cuma Tabur, Türkiye Taekwondo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mustafa Akpınar ve sporcular katıldı.

AMATÖR SPORLARI DESTEKLİYORUZ

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Cuma Güzel, Şahinbey Belediyesi olarak her yaştan vatandaşın spor yapabilmeleri için spor alanları oluşturduklarını belirterek, "Amatör spora emek vermek ve sporcu yetiştirmek çok zor bir iştir. Hocalarımızın bu konuda ne zorluklar çektiğini en iyi bilenlerden birisiyim. Hocalarımız toprağa atılan fidan gibi gençleri aşama aşama en iyi şekilde yetiştirerek topluma faydalı birer sporcu haline getiriyorlar. Bu anlamda kendilerini kutluyor ve tebrik ediyorum. Biz Şahinbey Belediyesi olarak amatör sporların her zaman yanında olup onlara destek olduk olmayada devam edeceğiz. Gençlik merkezlerimizde ve sosyal tesislerimizde spor salonları açarak vatandaşlarımıza ve gençlerimze spor yapmaları için imkanlar sunduk. Ayrıca öğrencilerimize spor yapmaları için her yıl spor ayakabısı hediye ediyoruz. Sadece bununlada sınırlı kalmayarak çağımızın hastalığı olan obezite ile mücadele etmek için başarılı öğrencilerimize bisiklet hediye ettik. Bunları yapmamızın sebebi ise siz gençlerin spor yapması ve topluma faydalı bireyler olmasını sağlamaktır" dedi.

 

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Cuma Güzel daha sonra Amatör Spor Federasyonu Başkan Abdulkadir Gözegir ve yönetim kurlunu ziyaret ederek, , 'Amatör Spor Haftası' kutladı.

13.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz