23 Temmuz 2019 Salı
Şahinbey Belediyesi bilgi yarışması düzenledi

Şahinbey Belediyesi bilgi yarışması düzenledi

Şahinbey Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gençlik merkezleri ve sosyal tesislerinin eğitim kurslarına katılan öğrenciler arası bilgi yarışması düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen bilgi yarışmasına 11 sosyal tesis ve gençlik merkezi katıldı. Düzenlenen yarışmada Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Genel Kültür konularından sorular sorulurken, her soru için 1 dakikalık zamanın verilip toplamda 10 soru soruldu.

AZİM VE KARARLILIKLA ÇALIŞIN

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilerin geleceğe iyi hazırlanması için belediye olarak her zaman yanlarında olduklarını belirterek, "Her yarışmanın bir galibi olur. Ancak, bizim yarışmanın mağlubu yok. Herkes bizim gönlümüzün birincisi. Oldukça çekişmeli bir yarışma oldu. Ben tüm yarışmacıları kutluyorum. Sizleri geleceğe iyi hazırlamak istiyoruz. Çünkü Türkiye Dünya ile bir yarış içerisinde. Biz kendimizi ne kadar iyi yetiştirip geliştirirsek, her şey daha güzel olacak. Bu nedenle azim ve kararlılıkla mücadele ederek, ülkemizi lider ülke olma yolunda omuzlayacağız. Ben bir kez daha hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum ve hayatınızda başarılar diliyorum" dedi.

Düzenlenen yarışma sonrasında Cumhuriyet Sosyal Tesisi birinci, Şehit Polis Taner Cinpolat Sosyal Tesisi ikinci, Dumlupınar Sosyal Tesisi üçüncü oldu. Yarışma birincilerine bisiklet, madalya ve kupa ikincisine eşofman takımı, madalya ve kupa, üçüncüsüne ise top madalya ve kupa hediye edildi.

22.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz