15 Ağustos 2020 Cumartesi
Şahinbey Belediyesi tüketiciyi bilinçlendiriyor

Şahinbey Belediyesi tüketiciyi bilinçlendiriyor

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Sankopark AVM içerisine Tüketici Hakları Danışma Masası Standı kurarak tüketiciyi bilgilendirdi.

Şahinbey Belediyesi tarafından açılan stantta Ticaret İl Müdürlüğü ile müşterek hazırlanan "Bilinçli Tüketici Rehberi Kitapçığı", "Tüketici Ürünleri Güvenliği Rehberi", "Bilinçli Bir Tüketici Olarak Neler Yapmalıyız" isimli broşürler dağıtıldı. Ayrıca standı ziyaret eden misafirlere Şahinbey Belediyesi'nin hazırladığı Şahincan Boyama Kitabı ve Bayat Ekmekle Tatlı Pasta Tarifleri Kitabı dağıtımı gerçekleştirildi.

VATANDAŞLARIMIZI BİLGİLENDİRİYORUZ

Standı ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Son zamanlarda bazı art niyetli satıcıların tüketicinin aldatılmasına yönelik hareketleri sonrasında biz de Şahinbey Belediyesi olarak bu konuda duyarlılık oluşması için Tüketici Hakları Masası kurduk. Yaklaşık bir ay içerisinde 18.000 kişiyle görüşmeler yapıldı ve şikâyetlerle müracaat eden 400 kişi kaymakamlığa yönlendirildi. Tüketicilerimizi bilinçlendirerek, aldığı ürünlerin bozuk çıkması ve bu konuda iade ederken neler yapması gerektiği ve hakları konusunda bilgilendiriyoruz. Şu ana kadar bu konuda 20.000 tane broşür bastırdık ve dağıttık. İki gündür de Sankopark AVM içerisinde Tüketici Hakları Danışma Masası Standı kurarak vatandaşlarımızla diyalog halindeyiz. Bu süreç içerisinde de 4.000 tane broşür dağıtımı gerçekleştirildi. Tüketici Hakları Danışma Masası Standın da görevli olan zabıta ekiplerimiz buraya gelen öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızı tüketici hakları konusunda bilgilendiriyor. Böylelikle vatandaşımız hakkını hukukunu daha iyi korumuş olacak" dedi.

13.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz