24 Nisan 2019 Çarşamba
Şahinbey Belediyesi'nden bir sosyal tesis daha

Şahinbey Belediyesi'nden bir sosyal tesis daha

Şahinbey Belediyesi tarafından Yazıcık Mahallesi'ne yaptırtılan Yazıcık Sosyal Tesisi açılışı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımlarıyla gerçekleşti.

Şahinbey İlçesi'ndeki mahallelere sosyal tesis yaparak her yaş grubunun faydalanabileceği alanlar oluşturan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bu tesislere bir yenisini daha ekleyerek Yazıcık Sosyal Tesisinin açılışını Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, protokol üyeleri ve vatandaşların katılımları ile gerçekleştirdi.

İNSAN VARSA DEVLET VARDIR

Abdulhamit Gül, AK Parti döneminden sonra belediyecilik anlayışının değiştiğini belirterek," Bizim hükümet ve devlet yönetme anlayışımız insan odaklı bir yönetim anlayışıdır. Eğer insan varsa, devlet vardır. Eğer insan huzurlu ise, devlet huzurludur. Milletin iki yakası bir arada ise, devletin de iki yakası bir aradadır. Bu anlayış 1994'te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu ve bu anlayış başladı. Önceleri vatandaşımızın cebinden önce, benim dışarıya borcum var, dediler. Parayı topladılar, devlet gitti dışarıya borç ödedi, faiz aldı ve faiz ödedi. Önceleri çöpler dağlar gibi olurdu. Hatta o çöpler patladı. ve o patlamada vatandaşlarımız hayatını kaybetmişti. İnşallah yapılan projeler ile çarpık kentleşmeyi önleyeceğiz. Ayrıca İmar barışı ile su, elektrik, doğalgaz abonesi olamayan ve ruhsat alamayan bütün hemşehrilerimizin sorununu hükümetimiz çözdü" dedi.

PROJELERİ TAKİP EDİYORUM

AK Parti Gaziantep milletvekili Abdullah Nejat Koçer, Şahinbey Belediyesinin yaptığı projeleri yakından takip ettiğini vurgulayarak, "Burası dedelerimizin doğduğu mahalle bizim için önemli bir mahallede belediyemizin yaptığı her yeni proje her yeni yatırım bizi çok yakından ilgilendiriyor. Yazıcık Konakları ve Yazıcık Sosyal Tesisi bu bölgenin çehresini değiştirecek çok önemli projelerdir" diye konuştu.

GEÇMİŞİ UNUTMAYALIM

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise konuşmasında eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farklardan bahsederek, "16 yıl önceyi düşündüğümde bir eski Türkiye bir de yeni Türkiye aklıma geldi. 16 yıl önce tüp ve benzin kuyrukları hastane sıralarında çektiğimiz çileler. O zamanlar vatandaşlarımız isterse açlıktan ölse bile düşünen yoktu. Öyle dul maaşları, sosyal yardımlar, engelliye yardım gibi destekler yoktu. Bir de belediyeleri düşündüm. O zamanlar yol yok, park yok, sosyal tesis yoktu. Belediyelerin kendi işçisinin maaşını verecek durumu da yoktu. İstanbul'da patlayan çöp dağları ve akmayan sular vardı bunları unutmadık. Bugün ise dünya'da söz sahibi olan Türkiye'nin varlığını konuşuyoruz. Hükümetimizden aldığımız güç ve destekle bugün bu tesisimizi sizlerin hizmetine açıyoruz. Bu tesisimizin vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

18.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz