7 Ağustos 2020 Cuma
Şahinbey'den eğitimde bir ilk daha

Şahinbey'den eğitimde bir ilk daha

Eğitime vermiş olduğu destekle adından sıkça söz ettiren Şahinbey Belediyesi, bir ilke daha imza atarak sosyal tesislerinde DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Kursu açıyor.

Şuurlu bir nesil yetişmesi adına sosyal tesislerinde ve gençlik merkezlerinde birçok örnek projelere imza atan Şahinbey Belediyesi proje halkasına bir yenisini daha ekleyerek, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Kursu açmak için çalışmalarını başlattı. Şahinbey Spor ve Eğitim Merkezi'nde açılacak olan DGS kurslarının müracaatları alınmaya başlandı.

BİNLERCE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYOR

Şahinbey Belediyesi 6 sosyal tesisinde eğitim alan 2.213 öğrenci, öğretmenler gözetmenliğinde YKS sınavına hazırlıyor. Dağıtılan kitapçıklar ve testlerle YKS sınavına hazırlanan öğrencilerden hiçbir ücret talep edilmezken, eğitim de eşitlik fırsatı da sunuyor.

ŞAHİNBEYDE OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYACAK!

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu eğitim anlamında belediye olarak birçok alanda hizmet vermeye çalıştıklarını belirterek, "Şahinbey Belediyesi olarak, yıllardır verdiğimiz okuma yazma kurslarına Cumhurbaşkanımızın başlattığı okuma yazma seferberliği ile yenilerini ekliyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak 2009 yılından bu yana 3.453 vatandaşımıza okuma yazma öğrettik. 110 gençlik merkezi ve sosyal tesisimizde açtığımız okuma yazma kurslarına okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" dedi.

23.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz