16 Haziran 2019 Pazar
SANKO OKULLARINDA BİR İLK DAHA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SANKO OKULLARINDA BİR İLK DAHA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SANKO Okulları SANKO Model United Nations (SANKO Model Birleşmiş Milletler) "SANMUN'18"i düzenleyerek Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bir ilki gerçekleştirdi.

SANKO Okulları Yabancı Diller Direktörü Sultan Ulu'nun önderliğinde, lise öğrencileri Gülfem Adıyaman, Burak Barlas, Murat Altındağ, Etka Vermez ve Umut Serindağ'ın komite başkanları olarak görev aldığı konferansta çok sayıda lise öğrencisi organizasyonun eksiksiz gerçekleşmesini sağlamak için katkı sundu.

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Denizli, Elâzığ, Mersin, İskenderun ve Kayseri'den 25 okulun 150 öğrenci, SANKO Liselerinden ise 100 öğrencinin delege olarak katıldığı konferans, SANKO Okullarında düzenlendi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan SANKO Liseleri Müdürü Uğur Topuz, diksiyon, hitabet, tartışma teknikleri, temel mantık yürütme yöntemleri, sorun çözme, uzlaşma, ikna yöntemleri, empati, etik ve düzeyli tartışma, ana dil yetkinliğinde temellenen İngilizcenin düzgün kullanımı gibi kazanımlarla, öğrencilerin sosyal yaşamlarına katkıda bulunmayı amaçlayan, entelektüel öğrenci etkinliği niteliği taşıyan SANMUN'a katılımlarından dolayı tüm delegelere teşekkür etti.

Yabancı Diller Direktörü Sultan Ulu ise organizasyonun iyi bir dünya vatandaşı ve geleceğin barış elçileri olabilmeleri için gerekli tüm bilgi, beceri ve değerleri kapsadığını söyledi.

16.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz