20 Nisan 2019 Cumartesi
Sanko sanat galerisinde sergi

Sanko sanat galerisinde sergi

Ressam Derya Yıldız, Sanko Sanat Galerisi’nde 20 Nisan Cuma günü “Turkuaz” adını verdiği 15’inci kişisel sergisini açacak.

Resim çalışmalarını Ankara’daki atölyesinde sürdüren sanatçı Ressam Yıldız, 15. kişisel sergisini Sanko Sanat Galerisinde sergileyecek. Turkuaz adını verdiği resim sergisi, 20 Nisan Cuma günü açılacak. Sanatseverler, sergiyi 11 Mayıs’a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebelecek.

DERYA YILDIZ

Ankara 1971 doğumlu olan sanatçı, Gazi Eğitim Resim Bölümü’nden mezun oldu. Sanat çalışmalarının yanı sıra, Çankaya Başkent Halk Eğitim Merkezi’nde görsel sanatlar eğitmenliği yapan sanatçı, bugüne kadar 14 kişisel sergi açtı, sanat fuarları, uluslararası sanat çalıştayları ve birçok karma sergiye katıldı. Son dönem eserlerinde ağırlıklı olarak, çeşitli enstrümanlarla betimlediği çağdaş kadını konu alan sanatçı, kadının, kendi varlık temelleri üzerine inşa ettiği, çağdaş yaşamı uyumla harmanlama kabiliyetini vurguluyor. Bu fikir altyapısına uygun olarak, lekelerin yanında sağlam bir fırça deseni, sanatçının imgelemindeki kadınsal armoni arayışını tuvalde biçimlendiriyor. “Kadın renktir, ışıktır ve sestir. Resmimin fısıldayarak, bir kadın duyarlılığıyla mesajlar verebilmesi ayrı bir güzelliktir” diyen sanatçının, yurt içi ve yurt dışı özel koleksiyonlarda eserleri bulunuyor.

18.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz